Ece Temelkuran’ın En Sevdiği 5 Film Sahnesi ve Bu Sahnelerden Kesitler

Gazeteci-yazar Ece Temelkuran’ın Altyazı’nın 100. Özel Sayısı’na yazdığı “Sinemadaki Naylon Torba Büyüsü…” başlıklı filmlerden bahsettiği kısa yazısında anlattığı ‘Amerikan Güzeli’ndeki malum sahneyi seçmesi ntvmsnbc N5 harekete geçirdi. Diğer dört sahnenin peşine düşen N5 ekibi, Ece Temelkuran ile görüşerek bugüne kadar izlediği filmlerden en sevdiği 5 sahneyi sordu.
İlk sırayı Nikita Mikhalkov’un Sicilya Berberi’ndeki bir sahneye veren yazar, Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Bir Zamanlar Anadolu’dan düşen elma sahnesine üçüncü sırada yer veriyor.

 

  İZLEMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

Ece Temelkuran ve N5

Ece Temelkuran iyi bir gazeteci-yazar olmasının yanında iyi bir anlatıcı aynı zamanda. Bunu bildiğimiz için de ‘şüphesiz’, ‘tasasız’ gittik çekime. Ancak o gün çekim yapmamamız için işaretler vardı maalesef! Kişisel aksilikler, ertelemeler ve doğanın azizliği gibi aksilikler listesinin hepsine bir çentik attıktan sonra, nihayet sonunda Ece Temelkuran’la buluşabilmiştik. Hemen ‘hangi 5 film’ hatta ‘hangi 4 film’ diye sorduk. Ve listeyi de gördükten sonra ‘artık başka bir aksilik yaşamadan çekelim bir an önce’ cümlesini gördük gözlerimizde. Sağolsun çok güzel filmler seçti, çok da güzel anlattı. ‘İçimiz rahat, 5 sahne’ başlığının hakkı fazlasıyla verildi…

http://n5.ntvmsnbc.com/ece-temelkuran.htm

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz