Ahmet Nesin: Bu Halk Darbe Sever 12 Eylül anayasasına hayır diyenlerin oy oranı % 8

59

Ahmet Nesin2 gündür Türkiye’de yaşadıklarımızı başka bir Avrupa ülkesinde yaşansa aydınlar nasıl yorum yaparlardı merak ediyorum. Ancak önce şunu bilmemiz gerekiyor, 2 gündür yaşadıklarımızı bir Avrupa ülkesi halkı yaşar mıydı, yaşamaz mıydı?
Önceki gün 12 Eylül darbecisi Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya mahkeme edildiler ve darbeden mahkum oldular. Apoletleri de söküldü, erliğe teri ettirildiler ama maaşlarını genelkurmay ve hava kuvvetleri komutanları yada cumhurbaşkanı ve yardımcısı olarak alacaklar. Bu karara demokrat halkımız çok sevindi. Bunu normal karşılamak gerek, darbeciler ceza almalı.
1 gün sonra başka bir darbe olayı oldu, darbecilikten mahkum olan komutanların mahkumiyet kararını anayasa mahkemesi bozdu ve doğal olarak yeniden yargılanacakları için mahkeme hepsini serbest bıraktı ve halkımız yine sevinç çığlıkları attı.

Ben de bunun üzerine dün 3 tane tweet attım:

12 Eylül anayasasına ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine nasıl %92 oy verildi diyorduk Darbeci Erdoğan’a verilen oy belli çıkanlara sevinenler de

Türkiye’nin bir kısmı Kenan Evren ceza aldı diye bir kısmı da diğer darbeciler tahliye oldu diye seviniyor Bu ülkeye cumhurbaşkanı çok bence

En iyisi bu davaları düşürsünler Erdoğan’la ulusalcılar beraber kumpasçılara yani Fethullahcılara dava açsınlar demokrasi gelir o zaman

Bu yazdıklarıma yanıt olarak demokrat halkımız bana önce “O.Ç” dedi, sonra Aziz Nesin’in % 60’ının içine soktu, şizofren ve utanmaz adam yaptı, en sonunda da ruh hastası olduğuma karar verdi…

O zaman biraz geçmişe gidelim, bu halk 27 Mayıs darbesine ses çıkarmadı ve iyi yada kötü seçilmiş başbakan ve 2 bakanın asılmasına duyarsız kaldı.

Bu halk 12 Mart darbesine sessiz kaldı ve Deniz Gezmiş’le Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın asılmasına, Mahirlerin, Sinanların, İboların, Ulaşların öldürülmelerine sessiz kaldı. Sanırım bu tarihe kadar gayet demokrat bir şekilde gidiyoruz. Bu demokrat halkım bununla da kalmadı, 12 Mart darbesinden Muhsin Batur’u, Ali Elverdi’yi, Faik Türün’ü meclise soktu ve hatta Muhsin Batur az kaldı cumhurbaşkanı oluyordu, aynı Kenan Evren gibi.

Daha sonra 12 Eylül oldu, yine türk porno biz asılmaya, öldürülmeye başlandık. Demokrat halkımız yine sessizdi ve faşist anayasaya % 92 oy verdi. Gerekçeleri çok komikti: “Gitsinler diye veriyoruz…” Bitsinler diye demokrasi adına verdikleri oyların ceremesini hâlâ çekiyoruz.

Aynı demokrasi sever halk bu kez demokrasi geldin diye 12 Eylül faşizminin başbakan yardımcısı Turgut Özal’ı başımıza musallat etti. Onlara ve aydınımsılara göre yıllarca Özal’dan daha demokrat bir kişilik olmadı tarihimizde.

Daha sonra değişti diyerek Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdi, yani sivil darbeye ses çıkarmadı. Onunla da kalmadı, Madımak katliamı sırasındaki Sivas Belediye Başkanı’nı meclise taşıdı.

Ergenekon ve Balyoz davalarını çok yazdım. Bu yüzden de bana uzun süre Ergenekoncu bile dediler. Oysa benim yazdıklarım bugün yaşadıklarımızı işaret ediyordu. Ortada bir darbe girişimi ve derin devlet olduğunu yazdım hep ama bu işin içine, yani darbe girişimine teğmenleri, başçavuşları sokarsanız iş sulanır, sahte delile gerek yok, emir almadan yapılan işlerden esas girişimcileri yargılarsanız demokratik bir şekilde çözülür diye yazdım.

Şimdi size bir önerim var. Bunca yıl geçmesine karşın şu 2 rakamı bir karşılaştırın ve ondan sonra isterseniz bana küfretmeye devam edin. 12 Eylül anayasasına hayır diyenlerin oy oranı % 8. Bugün seçimlerde Kürtlerin ve sosyalistlerin oy oranı % 8 ile % 10 arasında.

Yukarıda yazdıklarımın hepsinde siz yada aileleriniz var. Oturun, 5 dakika mı düşünürsünüz, 5 gün mü düşünürsünüz, onu bilemem, ben falcı değilim ama bugün aynı hataya devam ediyorsunuz. Şimdi de inciye karşı başka bir dinci adayla cumhurbaşkanlığına oynuyorsunuz. Aynı Ankara belediye başkanlığı seçimlerinde yaptığınız gibi, eski MHP’li Melih Gökçek’e karşı, başka MHP’liyle çıkmak gibi.

Bu yazıdan sonra hâlâ demokrat olduğunuzu savunuyorsanız yapacak bişey yok, giden ağam, gelen paşam…

 Ahmet Nesin
ahmetnesin.org

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz