Tek Rakibi Türk Hava Yolları; Başbakanın Akrabası Müdür Vekili 4 Yılda 160 Ülke Gezdi

Başbakan Erdoğan’ın eroinle yakalanan yeğeninden sonra şimdi ise  Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili olan akrabası Güsamettin Erdoğan’ın yurtdışı seyahatleri  konuşuluyor. Habertürk’ten Sultan Uçar’ın 4 yılda 160 ülke gezen ve yeni bir seyahatteyken ulaştığı Erdoğan, “Verilemeyecek hesabım yoktur. Dünya barışına katkı sağlamak için, Adem ile Havva’nın bütün çocuklarının tanışması için çalışıyorum” dedi. Aziz Nesin’in hikaye kahramanlarını olan Erdoğan, Görev yaptığı Eyüp İlçesi’nde İstanbul Boğazı’nı görmeyen çocuklar bulunduğunu anlattıyor.  “Öğrencilerimizi Boğaz’a da götürüyoruz. Gezdirilmeleri için resmi emir verdik. Bayrağımızı, bizi tanımayan Arap zanneden, Singapurlulara, Malezyalılara, Amerikalılara, Portekizlilere, İtalyanlara, Fransızlara anlatmaya devam edeceğiz. Her yiğidin kendine göre yoğurt yiyişi var. Diğer ilçeler gitmiyorsa, gidebilirler” diyerek suçunu milli  meselesi  haline getirdi.

İstanbul’un Eyüp İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü’nü 4 yıldır vekaleten yürüten ve eğitim camiasında “160 ülkeyi dolaştığı” konuşulan Güsamettin Erdoğan’ın yurtdışı gezileri, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce tarafından bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşındı. İnce, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, “Yurtdışı gezilerinin masraflarını kim karşılıyor? Kaç ülkeye gitti ve kaçına resmi görevli olarak gitti? Gezideyken ek ders ücreti aldı mı? Akrabalık dereceniz nedir?” gibi soruların yanıtlanmasını istedi. Aynı zamanda TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olan Muharrem İnce, Eyüp’e 4 yıldır asil müdür atanmama nedenini de sordu.

GEZİDE YAKALADIK

İstanbul’da eğitim camiasının “Amerika’dan Japonya’ya, Tayland’dan Güney Afrika’ya, İngiltere’den Bulgaristan’a 160’dan fazla ülkeyi dolaştı” dediği ve “Evliya Çelebi” lakabını taktığı Güsamettin Erdoğan’ı iddialarla ilgili aradığımızda yine bir seyahatte bulduk.
Kapadokya’da bir gezide olduğunu söyleyen Erdoğan, “Verilemeyecek hesabım yoktur. Türkiye’nin örf-adet ve gelenek-göreneklerini tanıtmaya çalışıyorum” dedi.

CESARET ÖRNEĞİ

Güsamettin Erdoğan, dünyanın değişik ülkelerinde çekilip Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi sitesine koyduğu fotoğraflarını sonra kaldırttı.

Erdoğan, yüzlerce fotoğrafın öyküsünü ise şöyle anlattı: “Kaplan fotoğrafları Singapur’da çekildi. Maliye Bakanı Şimşek de kaplanı kucağına almıştı. Bu aslında çok büyük bir cesaret örneği. Singapur aslanı diyorlar. Neler kattı eğitim açısından, çocuklara sorun. Okuyan, öğrenen ve öğreten biriyim. Geziler, eğitim açısından bize çok şey kattı. Devletin adını, Türk bayrağını dünyanın her yerinde duyuruyorum. Bakarsınız büyüklerimiz takdir eder, Turizm Bakanlığı’nda çalışırız.” Seyahatleri “kardeş okul” etkinliği kapsamında yaptıklarını belirten Erdoğan, “Yurtdışında 100’ün üzerinde kardeş okulumuz var. ABD’nin New York kentinden Japonya’nın Kyoto’suna, Endonezya’dan Bosna’ya kadar o ülkelerdeki devlet okullarıyla kardeşiz. Devletten para almadık. Masrafı kendim karşıladım. Dünya küçük, ulaşılamayacak yer yok. 18 günlük Uzakdoğu gezisi için bin 300 Euro ödedim” dedi.

GÜLEN OKULLARI

Mesleğinin öğretmenlik olduğunu belirten Erdoğan, şöyle deva metti: “Bugün müdürüm, yarın yine öğretmenlik yaparım. KPSS’de 50’nin üzerinde İngilizce ve Arapça bilen sayılı müdürlerden biriyim. Marmara İlahiyat mezunuyum. Din eğitimi alanında da doktora öğrencisiyim. Yurtdışında Türkiye’nin resmi devlet okulları olduğu gibi Fethullah Gülen’in sahibi olduğu Türk okulları var. Türkiye’de yetişmiş kardeşlerimiz bir cemaat adına veya ne derseniz deyin, orada Türk bayrağı dalgalandırıyorlar. Biz gittiğimiz ülkelerde onları da ziyaret ediyoruz. Onları da orada görmekten utanmıyoruz. Bu da Türkiye’nin değil, dünyanın bir realitesi. Bunu özellikle vurguluyorum.”

‘BAŞBAKAN’IN AKRABASI OLMAKTAN GURURLUYUM’

SORU önergesinde yer alan Başbakan’la akrabalığını Başbakan’dan önce yanıtlayan Güsamettin Erdoğan, “Sayın Başbakan akrabamdır. Kendisiyle, akraba olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye’de başbakan çıkarmış sayılı ailelerden birine mensup olduğum için gururluyum” dedi. Türkiye’nin örf-adet gelenek göreneklerini tanıtmaya çalıştıklarını kaydeden Erdoğan, Eyüp’ün adını dünyanın her yerine, mümkün olsa daha öteye götüreceğini bildirdi. Eğitime ve barışa kendi çapında katkıda bulunmak için bu gezilere gittiğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Bir hikâye var ya orman yanıyormuş da, serçe gagasıyla yangına su getirmiş. Yangını söndürecek olan ben değilim. Ben oralara gagamla su taşıyorum. Dünya barışına katkı sağlamak için Adem ile Havva’nın bütün çocuklarının tanışması, onlar arasında kan olmaması, çocukların kanının akmaması, artık anne babaların ağlamaması için çalışıyoruz.”

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Sınıf’ın Fişlenmiş Aydını Rıfat Ilgaz’ın Hayatı ve Sanatı Üzerine Birkaç Şey

Toplumun büyük çoğunluğunun 'Hababam Sınıfı' ile tanıdığı Rıfat Ilgaz, 1944 yılı Ocak ayında Sınıf adlı şiir kitabı yayınlanır. Adının “Sınıf”,...

Kapat