Cahiers du Cinéma’ya Göre 2019’un En İyi 10 Filmi

2687

Fransız Yeni Dalgası’nın temellerini atan Fransız sinema dergisi Cahiers du Cinéma, 2019’un en iyi 10 filmini sıraladığı bir liste yayınladı. Listenin ilk sırasında Jean-Luc Godard imzalı Le livre d’image yer aldı.

André Bazin, Joseph-Marie Lo Duca ve Jacques Doniol-Valcroze tarafından 1951 yılında kurulan ve daha sonradan Yeni Dalga sinema akımını yaratacak ünlü yönetmenler Jean-Luc Godard, François Truffaut, Claude Chabrol, Eric Rohmer, Jacques Rivette gibi isimlerden oluşan yazar kadrosuyla büyük işlere imza atan Fransız sinema dergisi Cahiers Du Cinéma, geçtiğimiz ay son 10 yılın en iyi 10 filmini sıraladığı bir liste yayınlamasının ardından bu ay da 2019’un en iyi 10 filmini sıraladığı bir liste hazırladı.

Parasite, Joker, The Irishman, Pain and Glory gibi yılın en çok konuşulan filmlerinin kendilerine yer bulduğu listede Clint Eastwood imzalı The Mule‘un da yer alması dikkat çekti. Eastwood’un Meksika karteli için uyuşturucu kaçakçılığı yapan 90 yaşındaki bir gaziyi canlandırdığı The Mule, Eastwood’un son yıllardaki en beğenilen işlerinden biri olsa da, aslında sinema dünyasında büyük bir etki yaratmamıştı. Cahiers Du Cinéma’nın listesinde yer aldığı diğer filmler; 69. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı’ya layık görülen Synonymes, western‘den bilimkurguya türler arasında gezen cesur bir film olan ve eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanan Bacurau, Fransa’nın bu yılki Oscar aday adayı olan Les misérables ve Bruno Dumont imzalı Jeanne oldu.

Cahiers du Cinéma’ya Göre 2019’un En İyi 10 Filmi
[srizonfbalbum id=234]

filmloverss

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz