Bukowski: Cezanın yerini anlayış aldığında her şey değişecektir

Daha iyi bir dünyada yaşayacaksak (kim daha iyi bir dünya istemeyecek kadar sofistike olabilir ki?) Gereksiz acının ortadan kaldırılması iyi bir başlangıç olurdu. Güldüreyim mi sizi biraz?
Polis memurları sarhoşlara nasıl davranmalı bence, biliyor musunuz? Onları hapse değil de evlerine götürmeli.
Sarhoşları yataklarına yatırıp üstlerini örtmeli, gerekirse onlara bir bardak su vermeli. Saçma mı? Neden? Biraz anlayış göstermenin nesi saçma? Ben vergimi hizmet almak için ödüyorum, taciz edilmek için değil.
Gerekirse alkollü kişi öfke ve direnç gösteriyorsa, onu kendi evine kilitlemenin bir yolunu bulsunlar, böylece kendi tuvaletini kullanmaya devam eder ve canı çekerse new haven’deki teyzesini arayabilir.. Kodesten iyidir.. Duruşma falan da yok.. Böylece yargıçları caddelerdeki delikleri kapatmaya falan gönderebiliriz..

Cezaevlerinin ortadan kalkacağı günleri görebiliyorum.. Neredeyse her insanın sırf sağduyuyla yurttaşına zarar ve acı vermeyi onu katletmeyi bilerek reddedeceği günler yakın.. Tabii ki, odun yığının arasında her zaman bir domuz saklıdır.. Fakat cezanın yerini anlayış aldığında domuzlar eksilecek, her şey değişecektir.

Charles Bukowski

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz