Nebi ve ilk solo albümü “Leyli Leyli”

“Yirmi yıllık müzik birikiminin ardından “Leyli Leyli” adlı ilk solo albümüyle dinleyiciyle buluşan Nebî, albümünde geleneksel müziğin önemini, aşıkların, saz ustalarının izini sürüyor… Yaşamını saz yaparak ve müzik dersleri vererek idame eden sanatçı albümünde kendi yaptığı sazlarla ve bestelerle bir başlangıca adım atıyor. “İlk ustalarım annem ve babama armağan ediyorum” dediği albümünü geleneksel anadolu sazlarıyla orijinalitesini bozmadan icra etmeye çalışan sanatçıya çok sayıda tanıdık müzisyen eşlik ediyor.

Albümün müzik yönetmenliğini Levent Güneş’in yaptığı “Leyli Leyli”ye Vokallerde; Gülseven Medar, Sasa, Cem Doğan, Berivan Ayaz ve Levent Güneş, Enstrüman icrasında; Bas gitarlarda; Yıldırım Yalçınkaya, Olcay Bozkurt, Hakan Gürbüz, Ritimde; Ömer Arslan, İsmet Kızıl, Levent Güneş, Kavalda; Osman Aktaş, Dudukta; Can Erzincan eşlik ediyor.

İcracı ve luthier olan Nebî, usta çırak ilişkisiyle devam ettiği geleneksel müzikten evrensel müziğe olan yolculuğunda; zengin halk müziğinin yanı sıra, klasik Türk müziği, sanat müziği, tekke müziği ve dengbej üslubuyla çok sayıda bestesini gün ışığına çıkarmayı ve dinleyici ile buluşturmayı şiar edinmiştir.”
Kalan Müzik


Alternatif link

Leyli Leyli – Nebî

Leyli leyli
Gönül feat. Levent Güneş
Nicedir yanarsın
Güzel
Gül yüzlüm
Yare götür feat. Sasa
Yad eller
Arar gezerim
Dilo dilo

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz