Cem Adrian’dan 2 Albüm 22 Türkü: “Essentials / Seçkiler”

827

Cem Adrian,  sadece çok renkli sesi değil, çok renkli müziği ile yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak müziğin çok farklı dallarında farklı eserlere imza atan bir sanatçı, başarılı müzisyen aynı zamanda, Türkiye’nin her şehrinde, en fazla konser veren canlı performans sanatçıları arasında ön sıralarda yer alıyor.

Sanatçı, “Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” (2005), “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” (2006), “Essentials / Seçkiler” (2008), “Emir” (2008), “Kayıp Çocuk Masalları” (2010), “Siyah Bir Veda Öpücüğü” (2012), “Şeker Prens ve Tuz Kral” (2013), “Cam Havli” (Umay Umay ile birlikte-2014), “Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum” (2014) ve “Yalnızlık Senden Daha Çok Seviyor Beni” (2015) albümlerini piyasaya çıkaran Adrian’ın, kayıtları 2014’te tamamlanan “Seçkiler 2” albümünü çıkardı.

Cem Adrian “Essentials / Seçkiler 1”

Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.
Sadece piyano kullanılarak hazırlanan Essentials / Seçkiler, 2008 yılı Haziran ayında, bu albümün devamı, olan Essentials / Seçkiler 2’yi 2014 yılında çıkardı.

Fazıl Say’ın anlatımı ile Cem Adrian: “Anlatması zor! En peslerden koloratur ötesi en tizlere yayılan, dile kolay, 4.5 oktavlık bir sese sahip. Sahip, evet! İç-sesi olarak da sahip: duygusuyla, hakimiyeti ve güzelliğiyle…kek-sesi,” “Cem-kadın-sesi,” “Cem-çocuk-sesi,” sesleri, ses renkleri ve iç-sesleri… “Hassas” diyor doktorlar; ses telleri normal insanin 3 katı uzunluğunda…”

Cem Adrian “Essentials / Seçkiler 2”

Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz