Karer Kültür Festivali Dayanışma Gecesi’ne yoğun ilgi

0
6

Dayanışma gecesi fotoğrafları  için tıklayınız


ilki geçtiğimiz yıl yapılan Karer Kültür Festivali’nin ardından bu yıl bölgenin kültürel dokusuna sahip çıkmak amacıyla 24,25 ve 26 yapılması planlanan 2. Karer Kültür Festivali için Orhanlı Kültür Merkezinde düzenlenen dayanışama gecesine yaklaşık 2000 kişi katıldı.

Agıri Jiyan, Koma Çiya, Koma Zuğur, Koma Zivan Dilan, Alişan Emekçi,  Peyda Yurtsever, Kenan Kaplanseren, Tuna, Abbas ve Merve Balcık’ın katıldığı etkinlikte Festival Komitesi adına konuşma yapan Ekrem Güreş yerel örgütlenmenin bölge halkının önünde durduğunu berlirterek, kendi kültürüne birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmanın gerekli olduğunu dile getirdi.  

Festival Komitesi Başkanı Ekrem Güreş “Bize verilen birinci sorumluluk: Karer insanını örgütlü bir yapıya kavuşturmaktır. Örgütlü olmayan bir toplum her zaman yok olmaya mahkumdur. Karer halkı bu mahkumiyeti hak etmiyor. Karer insanı bundan çok daha iyisine layıktır.  Örgütlü olan insanların, halkımızdan ne fazlalığı var?” diye sorarak konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Karer insanının birlik ve beraberlik oluşturma çabaları, festivalin geleceği için çok büyük önem taşımaktadır. Her Karerli küskünlüğü, dargınlığı bir yana bırakıp, bu çalışmaların içinde yerini almalıdır. Ben yokum diyen arkadaşlara da, “hayır, varsın!” diyoruz..” dedi

 

Dayanışma gecesinin fotoğrafları çarşamba günü sitede yayınlanacaktır.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz