Karer Kültür Festivali yağmur dinlemedi

0
12


Hafta sonu düzenlenen 2. Karer Kültür Festivali’ne yağmur çamur demeden akın eden binlerce vatandaş, Karer’de doğayla baş başa konuk sanatçılar eşliğinde harika iki gece yaşadı.
Cuma yaşanan aşırı yapışlar nedeniyle bir gün ertelenen 2. Karer Kültür Festivali, Cumartesi günü hızlı başladı. Binlerce insanın buluştuğu Festivalde, eğlence ve beraberlik üst seviyedeydi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Karer Kültür Festivali çeşitli etkinliklere sahne oldu. Futbol, voleybol, at yarışı ve taş atma gibi yarışmaların yapıldığı festivale katılan vatandaşlar, havanın kararmasıyla birlikte sahne alan sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi. Bazı vatandaşlar ise yaktıkları ateşin etrafında şarkı söyleyip, sohbet ederek sabahladı.

2. Bingöl Karer Kültür Festivali binlerce vatandaşı Karer bölgesinde buluşturdu. 24 Temmuz’da başlayan festival çeşitli etkinliklerle kutlandı. Şiddetli yağışlar nedeniyle ilk günkü etkinliklerin iptal edildiği festivalin 2. ve 3. gününde sahne alan sanatçılar, vatandaşları coşturdu. Gündüz saatlerinde çeşitli spor etkinlikleri ve şiir dinletileriyle başlayan festivalde havanın kararmasıyla birlikte coşku dolu dakikalar başladı. Sevgi Yurtsever, İlhan İldan, Ahmet Arif Kanısıcak’ın sahne aldığı festivalin ikinci gününde Koma Çiya ve Kazo katılımcıları büyüledi. Sanatçıların birbirinden güzel eserleriyle gece saat 02.00’a kadar halay çekip eğlenen katılımcılar, günün yorgunluğunu çadırlarında uyuyarak geçirdi. Kimi vatandaşlar da yaktıkları ateşin başında şarkılar söyleyip, sohbet ederek sabah saatlerine kadar uyumadı.

Festivalin son günü olan Pazar gününde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Sabah saatlerinde futbol turnuvasıyla başlayan etkinlikler voleybol turnuvası, taş atma yarışı ve at yarışlarıyla devam etti.

Festivale katılan vatandaşlar, son günde Bingöllü sanatçı Avni Polat, Alişan Emekçi, Kenan Kaplanseren, Koma Zuğur, Hüseyin Korkankorkmaz ve Aynur Doğan’ın seslendirdiği şarkılarla coştu. Festival vatandaşların şarkılar eşliğinde halay çekmesiyle sabah saatlerine kadar devam etti.

Festivale Vali İrfan Balkanlıoğlu, Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Belediye Başkanı Serdar Atalay, Bingöl Eski Milletvekili Feyzi Berdibek’te katıldı.

Kaynak: Bingöl Olay Gazetesi (26.07.2009)

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz