ERKAN OĞUR & DJİVAN GASPARYAN ‘FUAD’ ALBÜMÜ

“Kâlb öncesi zamanlar vardı. Sonra mucize gerçekleşti, kâlbin oluşum süreci tamamlandı. Emir geldi ve kâlb atmaya başladı… O ilk darbe ânı ve hareketin başladığı hayat noktası “Fuad” ile sarsılır cisim. Gücü vardır , sesi vardır , ritmi vardır. Kâlb, hayata hevesle , tüm gerçekliği ile başlar… Hızlanmalar, yavaşlamalar, heyecanlar, korkular, aşklar, mutluluklar, hüzünler, müzik, coşkular, keskin şoklar, gider bozuklukları, yetmezlikler, hastalıklar, durma ve yeniden başlamalar. Derken cisime gelen sinyal ve durma ânı . “Fuad”. En küçük sonsuzluktan, en büyük sonsuzluğa , yokluktan varlığa kâinatı başlatır “Fuad”. Orada artık ne son ne de ilk olmak tariflenemez. Mutlak varlık yegâne gerçektir . Kâlb öncesi, kâlb ânı, kâl sonrası sorularını kendime sormaktayım. Kâlbin kırıldığı an vardır ki, o hayat noktasından “Fuad”dan kırılır. 


Alternatif link>>

Kâlbin en mutlu olduğu an “Fuad”dır. “Fuad”ile görür, duyar, dokunur, tadar, koklar, sever, gariplikleri sezer, hissederiz. Ve “Fuad” ile düşünürüz. Yeteneklerimizi, ve hatta hiçbir zaman keşfedemeyeceğimiz yeteneklerimizdir “Fuad”. Mantık kâlbimizde şekillenir ve nasibimiz ölçüsünde acımasız ya da sevgi dolu olabilir.
Bu müzikler; insan ve insan dışında bilinen, bilinmeyen ve hiçbir zaman bilinemeyecek olan, ya da ileride keşfedilecek canlı, cansız her nesnenin özündeki eksiklikleri tamamlamada karşılıksız hizmetkâr olan “Fuad” özlemi ile insanlık hayaline armağandır.”

Erkan Oğur

Erkan Oğur ve duduk ustası Djivan Gasparyan’ın birlikte yaptığı bu albüm Doğu’nun içten ve melankolik havasını  derinden hissettiren bir çalışma.

Albüm İçeriği:
1. Yemen 2. Siresi Yarisdaran 3. Volor Molor 4. Yes Pucur Yaris Pucur 5. Fuad 6. Perde kalktı 7. Siyah Perçemlerin Gonca Yüzlerin 8. Mayrig 9. Lorik 10. Dönüş Yolu

*fuad; kalbin hayat noktası’dır tasavvuf inanışında, kalbin ilk atışı’dır; arapça’da  kalb, gönül anlamlarına gelir. 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz