Eda And’ın “Augmented Life” adlı ilk Caz albümü

2008 yılından beri Hamburg Almanya’da yaşamını sürdüren besteci, aranjör ve piyanist Eda And, tamamı kendi besteleri ve aranjelerinden oluşan ilk caz albümü “Augmented Life”.
Volkan Öktem, Volkan Hürsever, Sibel Köse, Serdar Barçın, Engin Recepoğulları, Yahya Dai, Türker Çolak gibi İstanbul ve dünya caz sahnesinin alanında en başarılı ve özgün olan sanatçılarını bir araya getiriyor. Türk müziğindeki oryantal melodileri ve aksak ritmleri, caz armonisi ve klasik modern müzikle harmanlayarak birbirinden bağımsız gibi gözüken bu müziklerin, birbiri içerisinde yeniden doğmasını amaçlıyor.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Bunun yanı sıra bu albümde farklı orkestralama teknikleri ve mutasyona uğratılan otantik aksak tartımlar, groove’lar ve doğu-batı füzyonları, cazda saxofon, flüt, davul, piyano ve kontrabas icin yepyeni bir doğaçlama vizyonu açıyor. Ekip içerisindeki her ustanın, sazını parlatmasına imkan veren kompozisyonlar yer alıyor. Buna bazı bestelerde, sanatçının yine beraber oluşturduğu topluluk ” Izmir Jazz Strings” Can Güçkan, Ziya Güçkan, Cağlar Haznedaroğlu, Serdar Mamaç ile klasik yaylı dörtlüsünün hacmi de katılıyor.

Eda And – Augmented Life
1. Hamburg Medley
2. Nine Eight Blues
3. Haus Ballade
4. Augmented Life
5. Jazz Fantasie
6. Izmir Ballade
7. Oyun

Eda And: “Augmented Life’’ yani “Arttırılmış, genişlemiş yaşam’’, gerçek hayatı öğrenmeye, mutluluğu ve acıyı daha derinden anlamaya başladığım son 10 yıl içinde, farklı olgunluk zamanlarımda yazmış olduğum 7 beste ve aranjeyi temsil ediyor.
Tek taraflı bir mentaliteyle yürümekten ise, perspektifleri arttırmak, birbirinden bağımsız olan formları birleştirmek, doğruları büküp hayatın genişlemesine şans vermek ve bütün bunlara beraberce tanıklık etme hayalleriyle bu albüm ortaya çıktı. Tüm caz türlerini kucaklayan bir kimlikle oluşturuldu. ‘’Augmented Life’’ , herkesin hayatına alıp, kendine göre yorumlayabilecegi bir felsefe belki de.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz