Begül Erhan ve Klasik Gitar ile “Anatolian Folk Songs” Albümü

Begül Erhan, yapmış olduğu “Anatolian Folk Songs” albümü ile bir ilke imza atıyor. Türkiye’de bir kadın müzisyen tarafından yapılmış ilk solo klasik gitar albümü olma özelliği taşıyan bu çalışma, Anadolu Türkülerinin gitar düzenlemelerinden oluşuyor.

Erhan, bir sanat kurumundan veya akademik çevreden eğitim ve destek almadan kendi çalışmalarıyla genç yaşta Türkiye’de sergilediği başarılı performanslar ile Avrupalı organizatörlerin dikkatini çekiyor. Erhan, özellikle klasik müziğin beşiği Avusturya’da, Avrupa’nın en prestijli konser salonlarından olan Viyana Konzerthaus’ta ve İtalya’nın Sicilya adasında verdiği konserler ile adını duyurmayı başarırken, Türkiye’de bir kadın müzisyen tarafından yapılmış ilk solo klasik gitar albümüne de imza atıyor. Erhan, albümünde hem yurtdışında hem de Türkiye’de geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediğini bildirerek, “Özellikle de son yıllarda artarak devam eden, her alanda şiddete maruz kalan ve ikinci plana itilen kadınlarımıza bu albümü ithaf ediyorum” diyor.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Albümde önemli müzisyen ve gitaristlerin türkü düzenlemeleri yer alıyor.

“Anatolian Folk Songs” Parça Listesi:
1. Aman Avcı, 2. Yemen Türküsü, 3. Yenice Yolları, 4. Çanakkale İçinde, 5. İndim Yarin Bahçesine, 6. Yağcılar Zeybeği, 7. Alıı Turnam Kırıkkale, 8. Bingöl, 9. Hekimoğl, 10. Odam Kireç Tutmuyor

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz