MİNOR EMPİRE VE “SECOND NATURE” ADLI İLK ALBÜMÜ

Minor Empire, Anadolu’nun tarihte kullanılan isimlerinden biri olan Küçük Asya (Asia Minor) ve burada sık kullanılan minör akorlardan adını alan Türkçe söyleyen Kanada doğumlu bir müzik grubu.  Second Nature  adlı ilk albümü çıktığı  (2011) tarihiden itibaren basından çok sayıda övgü aldı. 

Kanada Radyo listelerinde 1 numaraya kadar yükselmiş ve CBC Radyo ve Toronto Sun müzik eleştirmeni Errol Nazareth tarafından “dünya müziği için geleceğe doğru atılmış büyük bir adım” olarak nitelendirilmiştir.
Kanada merkezli Exclaim! dergisi müzik yazarı David Dacks Second Nature için “çok başarılı şekilde rüyamsı” derken, Amerika merkezli World Music Central yazarı TJ Nelson albümü “cesur, uzmanca yaratılmış ve zengin içerikli” olarak değerlendirmiştir.


Alternatif Link >

Second Nature’ı  oluşturanlar arasında gitarist/prodüktör Ozan Boz, vokalist Özgü Özman, gitarist Michael Occhipinti, bas gitarist Chris Gartner, perküsyonist Debashis Sinha, udi İsmail Hakkı Fencioğlu, kanuni Didem Başar, bağlama sanatçısı Sidar Demirer ve klarnet sanatçısı Selim Sesler bulunmakta.

Ödülleri

  • 2012 Bağımsız Müzik Ödüllerinde Yılın Dünya Müzik Grubu/Sanatçısı ödülünü kazandılar
  • 2011 Kanada Folk Müzik Ödüllerinde Yılın Dünya Müzik Grubu ödülünü kazandılar

Albüm İçeriği

1. Yüksek Yüksek Tepeler
2. Ozan’s Psyche
3. Divane Aşık Gibi
4. Ismail’s Spell
5. Bülbülüm Altın Kafeste
6. Zülüf Dökülmüş Yüze
7. Second Nature
8. Haydar Haydar
9. Selim’s Anatomy
10. Sen Bu Yaylaları Yaylayamazsın
11. Ismail’s Soul
12. Keklik Daglarda Cagılar
13. Dostum Dostum
14. Fırat Türküsü

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz