Mikail Aslan’ın “Axpim” Adlı Yeni Albümü (2018)

Mikaîl Aslan’ın 9. albümü Axpîn (Bitek Tarla) Kalan Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Ağırlıklı olarak kendi bestelerinden oluşan albüm, Cemîl Qoçgîrî prodüktörlüğünde Almanya‘da kayıt edildi.

Bir çok albümünde olduğu gibi bu çalışmasında da bizleri yeni bestelerle ve kendine özgü bir müzikal anlayış ile buluşturan Aslan’ın albümü, üç yıllık bir sürede tamamlandı.

Zazaca, Kürtçe ve Türkçe eserlerden oluşan albümde Mikaîl Aslan, klamlarından birini Kardeş Türküler diğerini ise Rojda ile seslendirdi.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Mikail Aslan’ın “Axpim” Parça Listesi
1. Rame 2. Payize Derya Mi 3. Seder 4. Ref 5. Axpin 6. Hevese Domani 7. Vile Çeşit 8. Felaket Bağı 9. Sisliye 10. Çi Tufan Bu 11. Mel Şi

Yoğun bir emek ve titizlikle hazırlanan albümde kendisine Duduk ile Suren Asaduryan, Qırnata ile İmam Solmaz, Hurdy Gurdy ile müzisyen Elenore Fourniau ve Tenbûr ile Cemîl Qoçgîrî gibi değerli saz ustaları eşlik ediyor. Toplamda 11 eser içeren albümün genel konsepti ve düzenlemeleri Mikaîl Aslan ve Cemîl Qoçgîrî’ye ait.

Axpîn Kalan Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı.

Sanatçının diğer albümleri:
Agêrayîs (1999), Kîlîtê Kou (2003), Mîraz (2005), Zernkut (2008), Petag (2010), Pelgûzar (2010), Xoza (2013), Vengê Royî (2015)

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Denemeler: Zalimliğin Anası Korkaklık – Michel de Montaigne

Kapat