Küba Dostluk Derneğinden Küba’yla dayanışma konseri


José Martí Küba Dostluk Derneği, geçen sene kasırgaların vurduğu Küba’yla dayanışmak için geliri Kübalılar’a gönderilecek bir konser düzenliyor.

Geçen sene iki büyük kasırganın vurduğu ve aldığı zararın 8 milyar dolara yakın olduğunun hesaplandığı Küba’yla dayanışma için büyük bir konser düzenleniyor. José Martí Küba Dostluk Derneği’nin (JMKDD) organize ettiği konserde Erkan Oğur-İsmail Hakkı Demircioğlu, Şevval Sam ve Grup Gündoğarken sahne alacak.

Konser 27 Eylül’de saat 18:00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde olacak.

Etkinlikle ilgili olarak JMKDD’den yapılan açıklama şu şekilde:

Küba devrimini yenemeyeceksiniz…

ABD Başkanı Barack Obama, ABD’nin Küba’ya uyguladığı ablukayı uzattı. 1963’den beri süren daha sonra birçok kez uzatılan ve yeni yaptırımlarla ağırlaştırılan abluka sürüyor. Oysa dünyada Obama’nın başka türlü bir insan olduğuna dair bir umut vardı. Görünen, bu iyi niyetli ama saf umutların başka bahara kaldığıdır. Meselenin sistem sorunu olduğu ortadadır. Öyle olduğuna inanmıyoruz ama Obama bir başka insan bile olsa belirleyici olan sistemdir.

Abluka sürüyor, Küba ise direniyor, direnecek… Bu direncin arkasında hala yasını tuttuğumuz Devrim Komutanı Almeida gibi devrimciler yetiştirmiş olası yatıyor. Bir elinde silah cebinde şarkı sözleri ile savaşan, 50 yıldır iktidarda ve 300 şarkısı olan bir komutan… Bir siyah işçiden Devrim Komutanı üreten devrim, ablukaya direniyor.

Kübalıların en sevdiği şakalardan birisi mümkün olsa adayı biraz daha batıya taşımakla ilgilidir. Böylece hem ABD’den hem de kasırgalardan uzaklaşacaklardır.

Evet Küba ablukaya da kasırgalara da direniyor.

Bizler de 2 günlük yağmura 30 ölü veren bir ülkenin insanları olarak onlara destek veriyoruz. Hem ablukaya hem de kasırgalara karşı.

Ve tüm sesimizle bağırıyoruz “İnsanlık kasırgalardan da emperyalizmden de daha güçlüdür”.

Sizleri de sesinizi sesimize katmaya çağırıyoruz. Konserimize katılmaya, 50.yılında Küba Devrimi’ni desteklemeye çağırıyoruz.

José Martí Küba Dostluk Derneği

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz