İşte Tayyip Erdoğan’ın dava açtığı fıkra

4
64

Milas’ta yayınlanmakta olan Önder gazetesinde yer alan bir fıkra dolayısıyla, Tayyip Erdoğan’ın, gazetenin genel yayın yönetmeni ve sorumlu yazı işleri müdürüne karşı “hakaret davası” açmasına sebep olan fıkrayı aşağıdan okuyabilirsiniz

Adamın biri, yeni aldığı arabasıyla yola çıkmış. Araba son model. Radyoyu açmak istemiş, ama kanal ayar düğmesini bulamamış. Hemen servisi arayıp durumu bildirmiş. Servis elemanı, “beyefendi endişelenmeyin, bu yeni model bir radyo, kanal ayarı otomatik. Siz ne dinlemek istediğinizi söyleyin, o size uygun kanalı bulur” demiş… Adam hemen radyoya seslenmiş:

“Iglesias.” Radyodan bir ses duyulmuş: “Julio mu, Enrico mu?” Adam “Julio” der demez, radyodan kadife bir ses yükselmiş ve karşısında Julio Iglesias’ın en sevdiği şarkısı… Yola devam etmiş. Bir ara, “Jackson” demiş. Radyo sormuş: “Michael mı, Janet mi, Jennifer mı?” Adam “Michael” demiş ve karşısında Michael Jackson… Adam arabadan memnun keyifle yola devam ederken, yanından hızla geçen kamyon, arabaya çamur sıçratmış. Adam sinirle “şerrrefffsizzz” diye bağırmış. Radyo hemen sormuş: “Erdoğan mı, Gül mü?”

Gazete Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Efendioğlu’nun açıklaması:
“Bir mizah aracının üzerine bu kadar gidilmemeli”
Yayınladıkları fıkra hakkında, savcılığa çağrılıp ifade verdiklerini anlatan Efendioğlu, ifadelerinde, bir mizah aracının üzerine bu kadar gidilmemesi gerektiğini, kitaplarda ve internet ortamında, ya da yaşam içinde kulaktan kulağa yayılan, sadece mevcut başbakan ve cumhurbaşkanı ile ilgili değil, eski yeni, yerli yabancı pek çok ünlü siyaset ve devlet adamı için aynı fıkranın uyarlandığı pek çok örnek olduğunu belirttiklerini ve bunun ceza konusu yapılmasına itiraz ettiklerini söyledi.

4 Yorumlar

  1. tarafsız olmak adına, kişilik haklarına saldırıdır bu. zaten buna gerek yok aslında, tayyip’i yermek için ülkemize getirdiği felaketlerin birkaç tanesini sıralamak yeterli…!

  2. :d çok ğüzeldi
    radyonun aklını sevım.kım var bu radyo gibi memlekette ….

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz