2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Ne Oldu? Can Dündar’ın Hazırladığı “O Gün” Sivas Katliamı Belgeseli

Sivas Katliamı (Madımak Olayı) 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin yakılması 35 yazar, ozan, düşünür ikisi eylemci, biri otel çalışanı toplam 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin davada mahkeme zaman aşımı bakımından tarihi bir karar verdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Sivas Katliamı davasında alınan zamanaşımı kararını  “Milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun”(!) açıklamasında bulundu.
Zamanaşımına 2 gün kala dava için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili İbrahim Okur’un “Sona yaklaşıldı, bu saatten sonra Madımak için yapılabilecek birşey yok.” değerlendirmesi kararın önceden alınmış olduğunu gösteriyordu.

Sivas Katliami Belgesel – O Gün Can Dündar

Zamanaşımına 2 gün kala dava için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili İbrahim Okur’un “Sona yaklaşıldı, bu saatten sonra Madımak için yapılabilecek birşey yok.” değerlendimesi karın önceden alınmış olduğunu gösteriyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz