Yaşar Kurt ve Güneş Kokusu (2016) Albümü

yasar-kurtKurduğu, Beyaz Yunus grubunda alternatif müzik üretme kaygısını gruptakilere kabul ettirememesi üzerine grup dağıldı. Oyuncu olan arkadaşlarının çağırması üzerine Almanya’ya gitti. 1994 yılında Sokak Şarkıları albüm kaydını Almanya Köln’de gerçekleştirdi.

Sokak Şarkıları isimli bu albümü 1994’te Türkiye’de çıkardı. Müzik ve tiyatro dışında fabrika işçiliği, gazete dağıtımı, gibi işlerde de çalıştı. 1996 yılında yaz tatili için geldiği Türkiye’de şarkılarının popüler olduğunu gördü ve çalışmalarını bundan sonra Türkiye’de sürdürme kararı alarak müziğe geri döndü.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

1994-1997 yılları arasında Berlin, Ankara, Biclefeld, İzmir, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Antakya, Samsun, Karabük, Aydın, Foça, İstanbul vs. birçok konser verdi. 1997 yılında Göndermeler albümü İstanbul Aks Müzik tarafından yayınlandı. 2002 yılında Reflex kayıt İstanbul Güzel Sanat Stüdyosunda gerçekleştirildi.


Yaşar Kurt – Anne

1,5 yıllık stüdyo süresinden sonra oluşan Reflex albümünde Yaşar Kurt 1990-2000 yılları arasında yaptığı parçalarda 9 şarkıyı içermesinin yanı sıra 3 şarkının da yorumladı.
2003 yılında kendi kurduğu plak şirketinden Anne adlı toplama albümünü çıkardı.

Güneş Kokusu

Dur! gitme..
Bu acelen ne? doyamadım daha güneş kokusuna..

Dur! gitme..
Daha çok erken. vakit varken sakla beni..

Bu sabah görmüyor gözlerim,
İçinde sakla beni bari nefes alayım..

Bu sabah görmüyor gözlerim,
İçinde sakla beni bari nefes alayım, bırak nefes alayım…

Dur! gitme..
Daha çok erken. doyamadım daha güneş kokusuna..

Bu sabah görmüyor gözlerim,
İçinde sakla beni bari nefes alayım..

Bu sabah görmüyor gözlerim,
İçinde sakla beni bari nefes alayım, bırak nefes alayım…

2003 yılında Barışarock organizasyonunun yaratıcılarından biri olarak etkinliğin bütün safhalarında ve sahnesinde gönüllü yer aldı. Barışarock adına düzenlenen bütün etkinliklerde hala görev almaya ve sahneye çıkmaya devam ediyor.
2004 yılında Atv’de yayınlanan Sevda Tepesi adlı dizinin müziğini yaptı. Bu tarihten sonra yurtiçi – yurtdışı konserleri ve bar programlarında sahne almaya devam etti. 2007 yılında Arto Tunç Boyacıyan ile tanıştı, o günden beri yeni bir oluşum içerisindeler ve YASH-AR adlı grubu kurdular. 2011 yılında Güneş Kokusu isimli albümünü, 2016’da Hemşin Yaylaları albümünü çıkardı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz