V For Vendetta’nın Yazarı Alan Moore’dan Genç Yazarlara Tavsiyeler

Alan MooreÖldüren Şaka, V For Vendetta, Watchmen gibi eserleriyle tanınan, geçtiğimiz elli yılın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, aynı zamanda ünlü bir senarist Alan Moore.

Türün kalıplarını ve araçlarını bozan, parçalayan, onları farklı içeriklerde tekrar kurarak okuyucuyu şaşırtan ve düşünmeye zorlayan bir filozof.  Yazdıklarıyla çizgi roman dünyasını değiştiren, birçok eseri basılır basılmaz filme çekilen bir sanatçı.
Alanında otorite kabul edilen bu efsanevi yazarın 2015 yılında katıldığı bir kütüphane etkinliğinde yazar olmak isteyen gençlere verdiği 5 tavsiye:

  1. Her gün yazın
  2. Kendinizi eleştirin, para kazanma endişesiyle yazmayın
  3. Hatırlamanız gereken ilk şey kitabı basılmış bir yazar olmanın büyük bir şey olmadığı. Bir kitap dükkânındaki çok satan kitaplara bakın. Jeffrey Archer’a ve Dan Brown’a bakın. Kitapları milyonlar satıyor. Ama ünlü, zengin ve tanınmış olmanın yazarlıkla alakası yok.
  4. Günümüzde yayıncılık sektörü tam bir keşmekeş. Kitabını bastırmayı başaramayan harika yazarlar tanıyorum. Pek çok yayınevi riske girmekten korkuyor. O yüzden kitabınızı kendiniz yayınlayın. Başkalarına bel bağlamayın.
  5. Eğer her gün yazıyorsanız endişelenmenize gerek yok zaten bir yazarsınızdır.

Söz konusu konuşmanın video kaydı:

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz