Peyda Yurtsever ve “Tek Kişilik Şarkı Dardır” adlı ilk albümü

Peyda Yurtsever, 1981 Bingöl Karer doğumlu. Müzikle, yörede müzisyen kimliği ile de tanınan, babası Mehmet Yurtsever’den etkilenerek müziğe ilgi duygu. Kendi çabasıyla bağlama çalmayı öğrendi. 1999 yılında Erdal Erzincan Müzik Merkezi’nde eğitim almaya başladı. 2001 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünü kazanarak profesyonel anlamda müzik hayatına ilk adımını attı. Eğitim sürecinden bu zamana kadar çeşitli festivaller, etkinlikler ve projelerde yer aldı.

Kendisinin ve dünyanın mevsimlerini anlamanın farklı dillerden, farklı kültürlerden geçtiğini düşünen müzisyen yoluna birçok dile ses vererek devam etmeyi amaçlıyor.
Türkçe, Kurmanci, Zazaca eserlerden oluşan “Tek Kişilik Şarkı Dardır” isimli ilk albümünde sanatçıya; “Zülfü Kaküllerin Amber Misali” adlı eserde Erkan Oğur sesi ve sazıyla, “Her Sabah Her Seher” adlı eserde Erdal Erzincan sazı ve düzenlemesiyle, birçok değerli müzisyen de eşlik ediyor.
Yıllar içinde Anadolu’da süre gelen birlikte yaşama ve bunun sonucunda oluşan zengin müzikal çeşitliliği, albümüne ve konserlerine taşıyan genç sanatçı özenle seçtiği ve geleneksel parçalardan oluşturduğu repertuvarını, her bir şarkının geldiği kültüre ait olan enstrümanlarla çalmaya özen gösteriyor.
Albümde ve konserlerinde, dünyanın mevsimlerini farklı diller ve ruhunun müziğiyle birleştirip dinleyiciye sunan Peyda, kendine özgü yorumu ile de bu yolculukta dinleyiciye rehberlik ediyor.

Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Albüm İçeriği
1- Kara Bahtım Kem Talihim
2- Bugün Bir Dilbere Eyledim Ülfet
3- Hemi Miroye Hemi Şeye
4- Ömür Kervanı
5- Her Sabah Her Seher
6- Rumet
7- Nefes (Enst)
8- Evlerinin Önü Yonca
9- Zülfü Kaküllerin Amber Misali
10- Kulak Verdim
11- Bahçalarda Badem Var

Müzisyenler
Aslıhan Parlak, Ayhan Aydın, Caner Malkoç, Emre Ay, Emre Sınanmış, Erdal Erzincan, Erkan Oğur, Ezgi Yürümez, Göktuğ Çelik, Hakan Polat, Mehmet Ali Edis, Mert Kemancı, Murat Süngü, Murat Toraman, Nebi Demirel, Nejat Özgür, Ozan Sarıboğa, Ömer Avcı, Özgür Çelik, Sezer Yılmaz, Umut Sel, Yıldırım Yalçınkaya, Volkan Kaplan

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz