Umut Altınçağ, ‘Düşler Vadisi’, ‘Umut Yüklü Bahar’ ve ‘Mevsimsiz Kar’ albümlerinden seçilmiş şarkılar


Asıl adı Barış Erdoğan olan sanatçı Umut Altınçağ* , Dersim Mazgirt doğumlu. Türkçe özelikle Zazaca eserleri başarılı bir şekilde seslendiren ve sarkı sözü yazan bir sanatçı. ilk kez dinleyen ve zazaca bilmeyen birini bile içtenliğiyle etkileyebilen bir sese ve tarza sahiptir. “Partizan”, “Umut Yüklü Bahar” adlı ikisi yasaklı olmak üzere “Mevsimsiz Kar” ve “Düşler Vadisi” adında yayınlanmış toplam dört albümü var. Sanatçının üç albümünden seçilmiş şarkıları aşağıdan dinleyebilirsiniz.

[youlist pid=”PL1BzbYRZGKuUg8-vCx8icYvfSt7gCyEV2″]
Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

En çok beğenilen “Mevsimsiz kar” adlı albümün düzenlemeleri Karadeniz müziğinin üstadı Fuat Saka’ya aittir.

Umut Altınçağ, ‘Düşler Vadisi’, ‘Umut Yüklü Bahar’ ve ‘Mevsimsiz Kar’ adlı üç albümden seçilmiş şarkılar:  1. Mevsimsiz Kar – Umut Altınçağ 2. Merdana Mına – Umut Altınçağ  3. Acıyı Nar Eyledıler – Umut Altınçağ 4. Pore Zerde – Umut Altınçağ 5. Kızıldere – Umut Altınçağ  6. Ere Xıme – Umut Altınçağ  7. Hasretım Senı – Umut Altınçağ  8. Lo Berde – Umut Altınçağ 9. Meymanıye – Umut Altınçağ  10. Asmera Roz Vıneto – Umut Altınçağ 11. Gula Sor – Umut Altınçağ


*İzlediği siyasal çizginin komünizme altınçağ adını vermesinden ötürü bu takma adı tercih ettiği iddia edimektedir.

1 Yorum

  1. Umut Altınçağ`ın 2006 yılında yaşamını yitirdiği iddiaları hala ortada gezmekte. Merak ettim doğrusu, Umut Altınçağ yaşıyor mu?

    Cvp:
    Evet yaşıyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz