Niyazi Koyuncu ve “Liva” İkinci Albümü

niyazi-koyuncuNiyazi Koyuncu, 1984 doğumlu olan sanatçı 2005 yılında hayata veda eden Kazım Koyuncu’nun kardeşidir. Lazca rock müziğinin genç temsilcilerinde de biri olan anatçı, 20 Nisan 1984’te Artvin ilinin Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy’de doğdu.

İlk öğrenimine Sugören köy okulunda başladı. Lise eğitimini Hopa Lisesi’nde gördü. 17 yaşında Karadeniz Teknik Üniversitesine girdi; fakat eğitimini tamamlamadı. Daha sonra Eskişehir’e üniversite okumak için gittiği dönemde kalabalık karşısında ilk kez şarkı söyledi. Sonrasında “Seritana” (Karanlıktaki Ӏşık) adlı etnik müzik grubunu kurdu. İlk albümü olan “Muço Pa!”yı 2013, ikinci albümü “Liva”yı 2016 yılında çıkardı.

[youlist pid=”PLOP8MwvFE7nOQ-w0H2HFuJKVHimoPvqxc”]
Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Lazca’da Kar Suyu ve baharı karşılamak anlamına gelen ‘Liva’ albümünde 11 eser seslendiriliyor. Anonim eserlerin (Fadimeşi Destani, Al Eline Fener, Sigara, Verena, duman, Liligum…) yanı sıra sanatçı kendisine ait iki bestesi de yer alıyor. (Kalbüme Yağan Kar ve Ayrılık). Aranjörlüğünü Evren Arkman ve Poyraz Kılıç’ın yaptığı albüm, ekip ruhu ve kolektif bir çalışmanın ürünü. Kalan Müzik etiketiyle çıkan albümde, sanatçının Ceylan Ertem’le de düeti bulunuyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz