Koma Çiya, Sevilen Şarkı, Klip ve Tv Kayıtlarıyla Cafrande.org’ta


Koma Çiya, kültür ve sanat alanındaki boşluğu gidermek amacıyla, bir grup öğrenci ve işçi tarafından 1990’lı yılların başlarında İstanbul’da kuruldu. 1991 yılında Mezopotamya Kültür Merkezi’ne sanatsal etkinliklerini dahil olarak çalışmalarını burada yoğunlaştırdı.
“Rozerin” adlı ilk albümünü çıkardıktan sonra sosyal ve siyasal kimi nedenlerden kaynaklı olarak, bazı grup üyeleri ayrılmak zorunda kaldı. Koma Çiya, halen çalışmalarını İstanbul Mezopotamya Kültür Merkezi’nde sürdürmektedir.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Koma Çiya Elife

Koma Çiya’nın video kayıt ve kliplerine buradan ulaşıp izleyebilirsiniz
Grubun ilk oluşumunda; Hüseyin İldan ve Ali Temel, Celal Ekin, Beser Şahin , Leyla ve Yekbun Civak, Şêx Melik Abdulbekir, Zana Farqinî, ve Halit Şahin yer aldı. Koma Çiya, Rozerin, Dilana Bê Sînor, Venamire, Xêlî Tolhildan ve Kerwan adlı albümlere imza attı.

“Koma Çiya, Sevilen Şarkı, Klip ve Tv Kayıtlarıyla Cafrande.org’ta” üzerine bir yorum

  1. SELAM KOMA ÇİYAYI MERSİN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ OLARAK ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUZ.ŞARKILARI VE YORUMLARI HARİKA BİR GRUP.BU GÜZEL ŞARKILAR OLMASA VAKİT ÇOK ZOR GEÇERDİ BURDA .GRUP ÜYELERİNİN EN KISA ZAMANDA TEKİRDAĞ ÇORLUDA VE MERSİNDE KONSERLERİNİN OLMASINI BEKLİYORUZ.ELİFE VE TOLHİLDAN ŞARKILARI ÇOK GÜZEL

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
“Yaşama gücümü kuvvetimi arzumu ondan alıyordum” Ne Evet Ne Hayır – Oğuz Atay

Ben, dört yıl önce liseyi bitirdim. bu arada çeşitli işlere girip çıktım, askerliğimi yaptım. sigorta memurluğu, havagazı tahsildarlığı, ilaç satıcılığı...

Kapat