Kicki Oskarsson ve ‘Rojbaş’ albümü

isveç asıllı Kicki Oskarsson’un Türkçe, Kurmanci, Zazaki, İsveçe ve Almanca yorumladığı, Naze, Rojbaş, Mitte Hiartas, Telli Turnam, Zara, Ere Esmer, Havet Ska Ha Vagor, Ağır Roje, Leylim Le ve Koye Dersim adlı şarkılardan oluşan “Rojbaş” adlı albümü aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Kicki Oskarsson ve “Rojbaş”

5 Yorumlar

 1. isvec asilli bir insanin genelde ortadogu tinli özelde kürt?? bölgesnin kültürüyle müzigiyle bu kadar ilgilenmesi onun ta entrnasyonel ruhun kendisi oldugunun kanitidir . bizimkültürümüz müzigimizi, folklorumuzu bu denli icten samimi duygularla , bizdenmis gibi biri olarak icra etmesi gurur verici bir olaydir. kendisini kutluyorum calismalarinda ve hayatinda basarilardierim….

 2. Hon sjunger so vackert fast hon är svensk jag menar det är imponerande att hon har intresse att junga på kurdiska.

 3. Sanatcinin kulaginin yeterince kurt ve ortadogu muzikleri ile doldugu cok acik albumunden de anlasilacagi uzere. Isvecte ve bir kac Avrupa ulkesinde Kurt Kulturunun yasama, sosyale,yeni gelen nesillere,hatta isvec halkina ve diger avrupa ulkelerin halklarina cok iyi tasindigini dusunuyorum bir cok kultur dernegi ve etkinliklerle. Bu nedenledir ki bu albumun Avrupa’dan ve bir avrupalidan gelmis sasirtici olmasa da sasirtici olan sanatcinin girtlak yapisinin ne denli guzel oturdugu ve aksansiz soylenmis muhtesem yorumlaridir. Yuregine saglik Kicki. Oyle evrensel ki agitlarimiz, oylesine yurekten ki ezgilerimiz imkansiz cezbine kapilmamak.Tesekkurler Cafrande ekibi paylasim icin.

  Cvp: Biz teşekkür ederiz Asmin
  beğenmiş olmanıza sevindik.

 4. Dear Kicki,
  Thank you so-much for your solidarity with Kurdish culture.
  “Rojbas” is a wonderful gift to us, which made me kind of proud, since I first time hear a Swedish lady singing in my native language. Hope to hear some more from you in the future. Pir spas.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz