Kerem Sevinç ve “Dej” adlı ikinci albümü

0
49

1976 Yılında Diyarbakır Dicle’de doğan Kerem Sevinç, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Akabinde 1996 yılında Dicle üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümüne girdi. Üniversite yıllarında aktif müzik çalışmalarına başlayan sanatçı, ilk müzik grubu olan Koma Kulilkên Med’i kurdu.

Bu grupla beraber sendikalarda, kültür merkezlerinde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinde çeşitli dinletiler ve konserler verdi. TRT’nin açtığı sınavlarda başarılı olarak bir süre bu kurumda akitli ses sanatçısı olarak çalıştı. 2002 yılında Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümü sınavlarını birincilikle kazanan sanatçı, 2004 yılında da Galatasaray ITM de mikrofonlama teknikleri ve kayıt teknolojileri alanında eğitim gördü. Müzik eğitimini sürdüren Sevinç, 2006 yılında Modern Müzik Akademisinde Armoni ve Şan Teknikleri eğitimi aldı. Sanatçının ilkini 2010 yılında (Lome > DİNLE) ikincisini 2016 da çıkardığı (Dej) adlı iki albümü var.

‘Kadim bir dil’ de çırılçıplak dökülen kelimelerin; aşkı, kentli yalnızlığı ve yaşamı sorgulama biçimini ifade ettiğini belirten Sevinç, Perperik, Esîr, Poşman, Eşkera, Mîsal, Daye, Rayîr ve Bao  adlı 8 şarkı dan oluşan albümde iki şarkının sözleri dışında, diğer tüm şarkıların kendine ait olduğunu belirtiyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz