HANNAH BERGER’DEN DÜNYADAN HALK ŞARKILARI – FOLK SONGS FROM THE WORLD ALBÜMÜ

Hannah Berger Budapeşte`de doğdu. Klasik piyano eğitimini alan ve kozmopolit bir çevrede büyüyen sanatçı bu yüzden farklı kültürlerin müziğine ilgi duyarak 1996 yılında ilk müzikal yolculuğuna çıktı. Anadolu, Balkan ve Doğu kültürleri üzerine yaptığı çalışmalar onun müzikal yolculuğundaki değişik motifleri içselleştirerek farklı bir pencereden bakmasını sağladı.

Anadolu kültürünü “Anadolu Türküleri” olarak repertuvarına alır ve kendine özgü sesiyle yeniden yorumlayarak dinleyiciyle buluşturmayı başarır. Berger, bu ilk solo çalışmasıyla Macaristan, Doğu Avrupa ve İtalya da konserler vererek “Aşkın Şarabı” ve “Ne Olursan Ol” adlı iki CD’yle dinleyicilerin karşısına çıktı.


Alternatif link >>

Berger: Müzikteki evrenselliğin, insanlar arasındaki barış ve kardeşlikten geçeceğine inanıyorum

Bu proğram çercevesinde Türkiye`nin değişik illerinde konserler verdi. 2006`da “Dilber” adlı yeni bir müzik grubu kuran Berger, Anadolu çeşitliliğini daha geniş bir coğrafyada yürüttüğü yeni projesi, “Dilber” ile Avrupa ve Türkiye`de bir çok konser verdi.  Ve aynı zaman da “Dilber” adlı yeni bir albüm çıkardı. Bu çalışmaların yanı sıra “Were Rinde” ve Evrensel Müzik “Kadınlar Söylüyor” albümünde yer alır. 2014`de “Haninah Projekt” çalışmasının yanı sıra “Group Nazin” ve ünlü caz müzisyenlerin kurduğu “Group Hanan” ile çalışmalarını sürdürdü. 18 yıldan beri sahne alan Hannah, “Haninah Projekt” müzik felsefesine göre bir çok dilde (Roman, Boşnak, Makedon, Sırp, Yunan, Arnavut, Türk, Fars, Rum, Kürt) Balkan`dan Anadolu`ya kadar folkforik, etnik şarkılar, world music seslendirdi.

Dünyadan Halk Şarkıları
Folk Songs From The World Albüm İçeriği

1 Magusa Limanı
2 Jarnana Jarnane
3 Blagujno Dejce
4 Bugün Ben Bir Güzel Gördüm
5 Dilber (Moj Dilbere)
6 Djelem Djelem
7 Elqajiye
8 Bu Tepe Pullu Tepe
9 Marija Ćero
10 Were Rindê

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz