Grup Munzur’un “Kızıl Anka” albümü cafrande.org’ta

Grup Munzur
Grup Munzur, müzik çalışmlarına dört kişi ile İzmir’de başladı. Ancak şehirde kültürel ve sanatsal çalışmalar için gerekli altyapının olmaması nedeniyle grup 1993’te İstanbul’a taşındı. Burada genişleyen kadrosuyla çalışmalarını daha düzenli yürüttü. Fakat muhalif müzik gruplarının karşılaştıkları en büyük problemlerden biri olan çalışma mekânı sorununu, Grup Munzur da yaşadı. Düzenli çalışmalar için uygun bir mekânın olmaması nedeniyle, çalışma yeri olarak bir süre dernek ve sendikalarda yöneldi. 1994 yılında Okmeydanı’nda açılan Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi  ile birlikte bu sorunu çözen grup, merkezin bir ünitesi olarak çalışmalarını sürdürdürüyor.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Albüm 13 Şarkıdan oluşuyor

“Koskoca bir tarihin, içimizden yükselen çığlıkları ezgilere dönüştüren yolculuğumuz… İçinde öfkeyi, çığlığı, tepkiyi, soluğu, isyanı barındıran ezgilerimizin adresine ulaşacağına eminiz.
Yolculuğumuz uzun… Bazen dur durak bilmeden yürünür bu yolda bazen yavaşlanır bazen tökezlenir bazende engeller çıkar. Fakat engelsiz yol mümkün değildir…
Bu uzun yolculuklarda özgürlük gülüşlerini bizlere bırakıp gidenlerimiz oldu Haziran sıcağında. Bir güvercin tedirginliğinde uzananlar oldu sonsuzluğa. Şarapnalle, kurşunlarla parçalanan küçük bedenler ayrıldı aramızdan. Bunca acının, baskının ve elbette direnişin olduğu yerde bizim de söyleyecek sözümüz vardı…

Çeşitli dillerde anlattık, kendi ellerimizle yaşanacak bir dünya yaratma özlemimizi…
Kızıl Anka ile bir kez daha haykırıyoruz:
And olsun ki milyonların korosuyla haykıracağız türkülerimizi… “

21 Yorumlar

 1. gerçekten grup munzur u çok başarılı buluyorum.Başarılarının devamını diliyorum

 2. müziğini emekle,sevgiyle,dağlarımızla,nehirlerimizle,gözyaşlarımızla,yürekli insanlarımızla,haykırışımız,çığlıgımızla,kabuk bağlamış yaralarımızla, sevdalarımızla,özgürlüge susamış dilimiz -kültürümüzle yoğurmuş beslemiş daima….müziklerinin daima munzur ırmağı gibi sevgiye kardeşlige,yaşama akması dileğiyle… partizanca yüreklere dersimce sevgiler

 3. guruba başarılar diliyorum.halkın içindeki kişilerin içindeki haykırışları müziğe dökmüşler.ve ses o kadar ılık bir şive gibiki insanın içindeki başka bir benliği ortaya çıkarıyor.artık bizler yaşamak için el ele….

 4. Ben müzik dinleyemiyorum yardımcı olabilirmisiniz ? lütfen

  CVP:
  Şu anda herhangi bir problem yok bilgisayarınızla ilgili olabilir. Flash kurmanız veya güncellemeniz gerekebilir

 5. slm arkadaşalr ben grup munzuru kutluyorum ayrıca siteye çok teşekürler ikiside çok güzel ellerinize ve yüreğinize sağlık . delilayı çok güzel okumuşlar tebrikler böyle değerli bi insana çok ii anlatmışlar sizi canı gönülden kutluyorum başarılar diliyorum

 6. harıka olmuş.grup munzura basarıların devamını dılıyorum anka kusu ezgı o

 7. sanatçı sanatı ortaya koymuş. çok beğendim yüreklerine sağlık. halkın içinden olmaktan çığlımızı türküleriyle haykırmaktan ve insanlıklarından vazgeçmediler hiç bir zaman. başarıların devamını yürekten diliyourm sevgililerimle ….

 8. Grup Munzur’a teşekkürler.
  Benim onlardan bir ricam olacak. Bir zamanlar birlikte konserlere,dinletilere çıktıkları Grup Vervaroz’u sormak isterim. Neden yine birlikte göremiyoruz onları.Vervaroz da çooook başarılıydı.

 9. grup yorumdan sonraki en büyük devrimci müzik grubu olan grup munzura yürüdüğü yolda başarılar diliyorum.bu yolda yürüyenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.arkadaşlar kızıl ankada şiirden sonraki marşı tam olarak bilen varsa onu yazabilirmi?

 10. müziginizle, düşüncelerinizle,hayata bakışınızla örnek kişilersiniz siizlerletanışmak isterdim.büyük gururr olur bana.

 11. tebrikler grup munzur çok güzel bir albüm olmuş emek ve özgürlük mücadelenizde başarılar ayrıca siteyi hazırlayanlara teşekkürler.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz