Düşünmeye gerek yok! Yobazsınız, Liboşsunuz, İşbirlikçisiniz, Amerikancısınız


Bu reklamı yapan gazetenin sahibi Fettullah Gülen olduğunu ve bu müstesna zatın zamanında büyük şeytan dediği Abd’de yaşadığını,  bir çok ülkede siyasi manüpülasyon amaçlı tarikat örgütlenmesi, ve maddi kazanç sağlayan okullar için Abd ve CIA’nın bu şahsı desteklediğini, bir çok konuda  işbirliği yaptığını ve Gülen’in liberal ekonomiyi savunduğunu yazarsak ‘etiket’le mi olur  yoksa herkesin bildiği bu gerçekleri tekrar yazmak mı?
Zamanın yeni reklamı izlediyseniz hedef kitle bariz  bir şekilde  bu gazeteyi okumayanlar. Fakat bu zeki! tüccarların görmediği şey sanatnist ve anarşist dışındaki bütün yaftalanmaların kendilerine yapılan ‘etiket’lerden oluştuğu. (Örneğin onların kendisi gibi olmayanlara yapıştırdıkları Kafir,  Allahsız, Serhoş, Berduş, Ermeni uşağı, Dinsiz, İmansız, Terorist, vs. gibi etiketlerden hiç birinden  söz edilmiyor)

 [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x7amc5_zaman-bigumigucom_shortfilms[/dailymotion]
Kendileri kampanyayı şu şekilde özetliyor; “Bu yıl 1 milyon satış hedefiyle yola çıkan Zaman’ın yeni kampanya filmi “Yaftalamadan Düşünün!” temasıyla yayına girdi. Reklam filminde “Yaftalamadan Düşünün!” sloganıyla insanlara önyargı ve yaftalayarak bakmanın yanlışlığına dikkat çekildi. İnsanların dış görünüşlerine, hal ve hareketlerine, kişisel zevklerine bakılarak onları yaftalamaya kimsenin hakkı olmadığına ima yapıldı. Filmde, Zaman’ı da okuyarak farklı görüş ve yaklaşımlara bakarak ‘bir daha düşünme’ vurgusu yapıldı’ deniliyor.  Gerçekten bu hikayeye inanan biri varsa acil olarak Sivas Katliamı ile ilgili zaman gazetesinin herhangi bir haberine yeniden baksın.
Güncel bir örnek isteyenler iise buyrun;

Hüseyin’i üzmeyin vakası

Hüseyin Üzmez 17 yaşındayken Cumhuriyet Gazetesi BaşYazarı Ahmet Emin YALMAN’ı vurmasından sonra ‘İlk sağ eylemci’ olarak tanındı. Ahmet Emin Yalman’ı öldürmeye teşebbüs suçundan mahkum oldu. Şeriatçı Vakit Gazetesi’nde köşe yazarı olarak Yaftalamadan Düşününerek! kendinden söz etirmeye devam ettirdi. 9 Ocak 2003 tarihinde Bursa’da Nilüfer Evlendirme Dairesi’nde, kendisinden 50 yaş küçük hafız Ayşe Yılmaz’la evlendi. Geçtiğimiz Nisan ayında 78 yaşında 14 yaşındaki B.Ç. adlı genç kıza tecavüz suçlamasıyla Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde tutuklandı. Üzmez’in B.Ç. adlı kızla ailesinin bilgisi dahilinde ilişkiye girdiği, genç kızın daha sonra şikayetçi olduğunu bildirildi.

Gazetelerinizde köşe yazarlarınız (bazen yazdıklarıyla bazen yazmadıklarıyla)   Adli tıpta uzmanlarınız/ doktorlarınız, Adliyede hakim, savcı, avukatlarınız, beden ve ruh sağlığı bozulmadığı”(*) sonuçlu rapora dayanılarak yaftalamadan düşününerek ona sahip çıktı.

Sonuç olarak gericiler Hüseyin Üzmez’e sahip çıkmışlardır yani suçuna ve günahına ortak olmuşlardır. Dolayısıyla Hüseyin Üzmez bundan dolayı bize onları hatırlatmaya devam edecektir  çünkü bu onların bir tercihidir.
——————–

(*) Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü adına Hazine avukatı Selma Ergüner Akalan tarafından verilen 2 sayfalık itiraz dilekçesinde, B.Ç.’nin 26 Nisan 2008 tarihinden bu yana devlet korumasında kaldığı yurttaki yaşamı ve yaşadığı olayların şokunu üzerinden henüz atlatamadığı detaylarıyla anlatıldı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nca 18 Temmuz 2008’de verilen raporda B.Ç.’de ‘patolojik düzeyde anksiyete ve deprasyon’ bulgusu saptandığı belirtilen itiraz dilekçesinde, 22 Eylül 2008 tarihinde İstanbul Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Dairesi’nin raporunda bu bulguların ‘zail (yok) olduğu’ iddiasının ‘bilimsel ve mantıksal dayanaktan yoksun olduğu’ belirtildi.
İtiraz dilekçesinde, Adli Tıp Kurumu raporunu hazırlayan heyette çocuk psikiyatristi ve psikoloğu bulunmaması nedeniyle konunun ehli uzmanlarca verilmediği kaydedildi. B.Ç.’nin koruma altına alındığı yurtta uzmanlarca çeşitli dönemlerde yapılan görüşmelerde yaşadığı travmadan kurtulamadığı anlatılan dilekçede, İstanbul Adli Tıp Kurumu raporu için “Bilirkişilerin olay sonunda ruh ve beden sağlığının bozulmadığını iddia etmeleri akla ve mantığa sığmamakta ve hangi bilimsel gerçeği dayandığı anlaşılamamaktadır” denildi.

1 Yorum

  1. Zorumlu din dersinin kardırılmasına için yapılan Alevi mitinginin olduğu günkü Zaman gazetesinin manşeti ne?
    ‘Sivas ve Gazi’yi planlayan eller yeni oyun peşinde.’
    Allah, bırak yaftalamayı asgari düzeyde düşünebilmeniz için size biraz akıl versin. bize de ise sabır
    ne diyeyim..
    sabır sabır, ya sabır

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz