Bülent Ortaçgil’den arşivlik Çalışma: “Senfonik Ortaçgil” Albümü

“Senfonik Ortaçgil” 2017 yılında Ada Müzik Etiketiyle yayımlandı. 2012’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen Senfonik Ortaçgil konserinin canlı kaydı olan bu albüm yaylı sazlar için bestelenmiş olan “Sen” albümünün tamamının yanısıra, diğer bilinen Ortaçgil klasiklerini de içeriyor.2 CD ve 2 DVD’den oluşan bu özel set; konserin yanısıra sahne arkası görüntü ve röportajları Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, “Mavi Kuş” un ilk kez yayınlanacak olan canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşmaktadır.

Bu konser ‘de Ortaçgil’e 26 kişilik dev yaylı grubu ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile usta müzisyenler Erkan oğur (Perdesiz gitar), Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla Birsen Tezer ise vokali ile eşlik ediyor..


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Ortaçgil’in Kaleminden ‘Senfonik Ortaçgil’:

“Bu 3. kez canlı performansımı kaydetme girişimim. Diğerini hiç beğenmedim. Yanlış anlamayın; müzikten memnundum, iyi çalınmıştı ancak görüntülü müzik kaydetmek başka bir profesyonellik!

Bu kez de tam hoşnut olmamakla birlikte hem çok iyi icra edilmiş bir konseri dinleyiciye sunmak hem de 20 yıldır birlikte çalan grubun öyküsünü belgelemek için aralıklarla 4 yıldır uğraştığımız bu DVD/CDyi yayınlamaya karar verdik. Gece güzel; konuklar, müzisyenler güzel; mekân ve dinleyiciler güzel, varsın birkaç eksiklik de olsun diye düşünüyoruz. Meraklısı için birkaç not da verelim;

Her bir enstrüman ayrı ayrı kanallara kayıt edildi. Birkaç küçük defa dışında hiç müdahale edilmedi. Yalnız şansızlık işte; bas kanalı kullanılamayacak kadar kirli olduğundan stüdyoda yeniden kaydedildi! Dream TV’nin yayınladığı görüntüler dışında bizim çektirdiğimiz malzeme mix edildi. Becerebildiğimiz ürün elinizdedir.

Emeği geçen herkese teşekkürler…”

Fikret Kızılok şarkıları

Bülent Ortaçgil ‎– Senfonik Ortaçgil

1 Niçin
2 Hiç Canım Yanmaz
3 Denize Doğru
4 Benimle Oynar Mısın?
5 Olmalı Mı, Olmamalı Mı?
6 Bu İş Çok Zor Yonca
7 Gece Yalanları
8 Dalyan Deltası
9 Telefon
10 Adalar
11 Oyuna Devam
12 Değirmenler
13 Bu Su Hiç Durmaz
14 İstediğini Yap
15 Ayrıntılar
16 Mum
17 Acıtır
18 Çoktular Ama Hiç Yoktular
19 Sen Sorumlusun
20 Sensiz Olmaz
21 Kimseye Anlatmadım
22 Çığlık Çığlığa

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz