Amina Figarova, Azerbaycandan Dünyaya Caz

Azerbaycan – Bakü  doğumlu olup,  Hollanda’da yaşayan sanatçı Avrupanın en üretici caz bestecilerinin biri
Amina Figarova, erken yaşta piyano çalmayı öğrendi.   Bakü’de klasik konser piyanisti olarak çalıştı.  Rotterdam ve Boston’da  caz müziği dinletileri düzenledi.  Uluslararası birçok caz festivalinde kendi grubuyla  katıldı.    Avrupa, Arap Emirlikleri, Meksika, ABD, İsrail ve Azerbaijan’da konserler verdi.

[youlist search=”Amina Figarova” width=”660″ height=”330″]
Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

1994 yılında piyanist ve besteci olarak kariyerin bir başlangıcı, olan ilk albümünü kaydetti. Sonra yıllarda  canlı perfomans kayıtlarından oluşan 2 Cd daha yayınladı.

2 Yorumlar

  1. AZERBAYCAN JAZZ VE MUĞAM JAZZ YENI BİR NEFES YENİ BİR DÜNYA ACDI JAZZ DÜNYASI BUNDAN ANCAK QAZANDI DEYE BILIRIM.BİR SÖZLE MÖHTEŞEM.HERKES DİNLESİN. BÜTÜN DÜNYA GÖRSÜNKÜ YENİLİK ETMEK İÇİN HEÇ KİMİN TARİXİNİ MEDENİYYETİNİ OĞURLAMDAN, SADECE SADECE KENDİ KÖKENLERİNE SADIK OLARAK EYTİMİNE GÜVENEREK YARATMAK LAZIMDIR. BUNU BU YENİLİKLERİ EDEN TARİXİ MEDENİYYETİ ÇOK DERİN KÖKLERE SAHIB OLAN AZERBAYCAN MİLLETİDİR.BİZ QÜRURLUYUK Kİ BİZ AZERBAYCANLIYIK!DÜNYA DURDUKCA AZERBAYCAN XALQI VAR OLACAK BUNU KİMSELER DEYİŞDİRE BİLMEZ.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz