Yönetmenlerle son 15 yılın Türk Sineması


Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ‘1990 sonrası Türk Sinema Tarihi Seminerleri’ ile son 15 yılın Türk Sineması değerlendirilecek.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek ‘1990 sonrası Türk Sinema Tarihi Seminerleri’ ile son 15 yılın Türk Sineması değerlendirilecek. 1994 sonrasında film yapmaya başlamış 4 yönetmen; Zeki Demirkubuz, Yeşim Ustaoğlu, Nuri Bilge Ceylan ve Semih Kaplanoğlu ile birlikte ticari sinemanın en önde gelen yönetmenlerinden Sinan Çetin’in katılacağı seminerlerde genel olarak dönem ele alınacak ve ‘sanat sineması’ ile ‘ticari sinema’ arasında karşılaştırmalar yapılacak. 6 haftalık oturum’un ilk yönetmeni Zeki Demirkubuz. Cumartesi’den Cumartesi’ye 14:00-16:30 arasında gerçekleşecek seminerlerde film gösterimleri yapılıp tartışılacak, literatür taraması yapılacak, yönetmenlerin görüşleri alınacak. ‘1990 sonrası Türk Sinema Tarihi Seminerleri’, 2 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

(NHKM etkinlik programı)

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Aydınlanmanın önemi ve sınırı – Prof Dr. Kadir Cangızbay

Buradaki akıl, Akıl değil, kapitalist burjuvazinin aklı. Aslında, burjuvazi Aydınlanma’nın rantını yeme peşin de, daha doğrusu yemiş ve hala da...

Kapat