Udi Haig Yazdjian albümlerinden şarkılarla cafrande.org’ta

Ermeni bir ailenin Suriye’de doğan çocuklarından biri olan Haig Yazdjian, daha sonra Ailesiyle birlikte Yunanistan’a göçmüş ve 20 yıl kadar burada yaşamıştır. Yunanistan’da gerçek anlamda doğu müziği ile tanımış, sevmiş ve enstrumanlarını çalmayı öğrenmiştir. İyi derecede ud çalan Haig Yazdjian 1996′da ilk albümü “Talar” ile tanındı. Haig‘in farkı doğu ve akdeniz müziklerinin geleneksel yapılarını birbirine dinamik bir şekilde harmanlaması ve o gelenekselliği canlı tutabilmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

 Oynatma listesi seçeneğinden dinlemek istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.

Daha sonra bir çok albüm çıkaran Haig Yazdjian, Yunan müzik dünyasının büyük ve önemli isimleri arasında kabul gördü ve bir çoğu ile birlikte çalışma fırsatı buldu. Bunlara Nikos Xydakis, Eleftheria Arvanitaki, Savina Yannatou, Maria Farantouri, George Dalaras, Dimitra Galani, Christos Nikolopoulos, Elli Paspala, David Lynch, Michalis Nikoloudis, Dave Spilain, Ömer Faruk Tekbilek ve Djivan Gasparyan gibi isimleri örnek verebiliriz..

“Udi Haig Yazdjian albümlerinden şarkılarla cafrande.org’ta” üzerine 4 yorum

  1. gerçekten çook hoşuma gitti… Harikasınız… dinlediğimde huzur duyuyorum yaaa 🙂

  2. Böyle bir sayfaya emek veren herkese tesekkür ederim…Dünya insanlari kardes ve müzik evrenseldir…

  3. kardeşim çok ğüzel dinledikçe huzur buluyorum ….çok güzel kardeş başarılar diliyorum yolunuz açık olsun……

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Doğuda çekilmiş ‘Mavi önlüklü’ çocuk fotoğraflarına Cannes’ten büyük ödül

  Bu yıl ilki düzenlenen Sony World Photography Awards'un büyük ödülünü, Doğu Anadolu bölgesinde çektiği kız öğrencilerin fotoğraflarından oluşan portfolyosuyla...

Kapat