Nairi Ensemble ve Eserleri: Geleneksel halk müziğinden klasik müziğe anıtsal ağıtlar


Bugünden sonraki yaşamınızda yer edecek bazı renkler ve sesler sadece cafrande.org’ta
Sanatsal tutkulu bağlı, Fransa’da konservatuar okumuş Ermeni (ve yanılmıyorsak Gürcü) müzisyenler tarafından oluşturulan bir birlikteliğin ürünü olan müzik grubu Nairi Ensemble, keman ustası Hayk Davtyan şefliğinde çalışmalarına 15 yıl önce başladı.

Çok yönlü, esnek bir formata sahip bir senfoni orkestrası olan Nairi Ensemble Ermenistan ve Gürcistan geleneksel halk müziğini büyük klasik müzik bestecilerinin eserleri ışığında birbirine müzikal açıdan yakınlaştırmayı hedefleyen bir repertuar oluşturma arzusu ile yola çıktı. Uzun uğraşlar ve zamansal yoğunlaşma sonucunda ortaya çıkan ve bir çok yerde övgü alan bu sanatsal çabanın güzel bir meyvesi olan çalışmayı aşağıdan dinleyebilirsiniz.

[youlist search=”Ensemble Nairi” width=”482″ height=”300″]
Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Nairi Ensemble ve Eserleri: 1. Al Aylughs 2. Alagyaz 3. Bert Par 4. Cinckaro 5. Coli Gamididgulda 6. Epitaphe 7. Gandagan 8. Hoy Nazan 9. Indi Mindi 10. Mecxemsuri 11. Nubar-Nubar 12. Qele-Qele 13. Qochari 14. Sacekvao 15. Sissatura 16. Sopluri Sacekvao 17. Vagharshapati Par 18. Xumroba 19. Yerkinqn Ampel 20. Yes Sireci

1 Yorum

  1. Ruhumun anlam kazandığı notaların kainata sinmiş seslerle birleştiği bir noktada kendimi buluyorum NAİRİ dinlerken

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz