Karadenizden Anomin Ezgiler, Özgün Besteler; ‘Sonbahar’ Film Müzikleri

sonbahar
Özcan Alper’in yazıp yönettiği ‘Sonbahar’ filminin müziklerinden oluşan albüm, Karadeniz yöresine ait anonim ezgilerden ve müzisyenlerin özgün bestelerinden oluşuyor. Yuri Ryadchenko, Ayşenur Kolivar, Sumru Ağıryürüyen ve Onok Bozkurt’un müziklerini yaptığı albüm,  filmin havasına uygun bir duygusallık taşıyor. Özellikle de  filmin son sahnelerinde söylenen Daim Yusuf Orti parçası   ‘Sonbahar’ı etkili bir biçimde yansıtıyor.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x77pav_sonbahar-film-fragmany_shortfilms[/dailymotion]
Film, Fransa’da  21. si düzenlenen “Premiers Plans Festival Angers”‘de En İyi Müzik ödülünü almıştı.
[youlist search=”sonbahar film muzikleri” width=”482″ height=”300″]
Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

01. Hey Gidi Karadeniz (anonim halk türküsü) 02. Daim Yusuf Orti (Ağıt anonim hemşin halk türküsü) 03. Köyde Cenaze(Yuri Ryadchenko) 04. Hey Gidi Karadeniz (Eve Dönüş) 05. Şehre İniş 1(Sumru Ağıryürüyen) 06. Şehre İniş 2(Sumru Ağıryürüyen) 07. Zamanın Geçişi(Yuri Ryadchenko) 08. Ayrılık(Yuri Ryadchenko) 09. Yaylaya Çıkış-Maa Aakag Maa(anonim halk türküsü) 10. Kar Yağar Karamişe(anonim halk türküsü) 11. Tuşuri Satripialo-Tu Ase Turpa İkavi(anonim gürcü halk türküsü) 12. Anne & Oğul(Ayşenur Kolivar) 13. Anne(Ayşenur Kolivar) 14. Tuşuri Satripialo (anonim gürcü halk türküsü) 15. Marş(Sumru Ağıryürüyen) Cd Extra; 16. Dialoglar

8 Yorumlar

 1. direnişleri,ölümleri bile güzel oluyor,onlarca sevdalı yürekleri kaybettik bu direnişlerde,bu ağıtlar,türküler bizlerin onur kaynağıdır.bu filmlerin devam etmesi umuduyla…

 2. Bu mükemmellikleri bize ulaştırdığınız için sayısız teşekkürler ediyorum. Kapalı bir havada birden açan gün ışığı gibi aydınlığına tutulduğum…”Güz Sancısı” filminin müziklerini de burda görmeyi umuyorum.

 3. sana ölüm yakıştı oğlum
  sana ölüm
  sana ağıt yaraştı oğlum
  sana ağıt!
  daha söylenmedik sözlerimiz var oğul
  daha duasını etmediğimiz seherlere güneşimiz var oğul
  binlerce ninnide sana söylenmedik ninnilerimiz oğul
  yeniden doğ
  yeniden doğ
  nice aralık yanık kokusu seni bekler oğul yeniden doğ
  bende takat kalmadı sen bu ninnilerde yeniden doğ
  bir elim ateş
  bir elim artık yokluğun
  her tınıda dol kucağıma oğul, doğ…

 4. teşekkürler çok güzel bi site babm ve oğlum film müziklerinide eklerseniz çok güzel olur sonsuz teşekkürler…

 5. Hazırlıyanların ellerine yüreklerine sağlık sizler var oldukça ülkemde halkların kardeşliğinin olgunlaşacağı barışın yakın işkencenin zulmün bittiğigünlerin şafağıdır çalışmalarınızda başarılar.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz