‘ÇİNGENELER ZAMANI / TIME OF THE GYPSIES’ FİLM MÜZİKLERİ – GORAN BREGOVIC

Çingeneler Zamanı (Sırpça: Дом за вешање, Dom za vešanje), yönetmenliğini Emir Kusturica’nın yaptığı 1988 yapımı Yugoslav filmi. Kusturica’nın en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen yapıt, aynı zamanda tamamı Çingenece çekilen ilk sinema filmidir.

Film, telekinezik güçlere de sahip olan Perhan adında bir Çingene’nin, genç yaşta Yugoslavya’nın küçük bir köyünden çıkıp Milano’da bir suç şebekesine dahil oluşunu, Azra ile yaşadığı aşk ve kız kardeşi Danira’ya uzun süre sonra tekrar kavuşmak için gösterdiği çabalar etrafında anlatır.

Time of the Gypsies Soundtrack

 Alternatif link >> 

Yönetmen Emir Kusturica’ya uluslararası alanda tanınmasını sağlayan ve Cannes Film Festivali’nde coşkuyla taçlandırılan bu ilgi çekici yapım, müzik, dram, hayal, bildiğiniz tüm Kusturica bileşenlerini barındıran bir yapım.

Filmin müziklerini Goran Bregoviç bestelemiştir.

Film müzikleri

Ederlezi (Scena Durdevdana Na Rijeci) – Goran Bregovic
Scena Pojavljivanja majke – Goran Bregovic
Scena perhanove pogibije – Goran Bregovic
Kustino Oro – Goran Bregovic
Borino Oro – Goran Bregovic
Glavna Tema – Goran Bregovic
Tango – Goran Bregovic
Pjesma – Goran Bregovic
Talijanska – Goran Bregovic
Ederlezi – Goran Bregovic

Oyuncular

Davor Dujmović – Perhan
Bora Todorović – Ahmed
Ljubica Adzovic – Khaditza (Büyük anne)
Husnija Hasimovic – Merdzan (Amca)
Sinolicka Trpkova – Azra (Kız arkadaş)
Zabit Memedov – Zabit (Komşu)
Elvira Sali – Danira (Kardeş)
Suada Karisik – Dzamila
Sedrije Halim – Ruza, Azra’nın annesi

6 Yorumlar

  1. Film mükemmeldi tabiki müzikleride öyle..Burda paylaşim için teşekkür ediyorum…Kustarikanın tüm fimlerinde hep var bu en güzel yanıda bu.Bregoviç mükemmel daha ne olsun…Paylaşım çok iyi olmuş…

  2. Unutamadığım filmlerden.Yıllar önce izlerken büyük keyif almıştım.Etkisini hiç kaybetmedi.

  3. bence de izlenmesi gereken bir film ben bir çingene olarak gurur duyorum bu flimle. isterimki bir film de türkiyede çekilsin ama malesef olmuyo olamıyo şartlar agır geliyo birde türkiyede bazı kendini bilmez insanların bizleri aşağlaması olmasa on da sadece takip ettim hep dine yakın kesimlerden çıkyo neden se? ama salık olsun diyorum sevenler saygı duyanlar sağolsun İNSANLARIN DOĞDU ZAMAN AKRABALERINI SEÇME ŞANSI HİÇ YOK AMA ARKADAŞLARINI KENDİLERİ BELİRLERLER.

  4. engin kardeşim sana hak werıorm ulkemız anlayışı kıt insanlarla dolu bıze yakısansa gelecek kusakları tam tersi şekılde yetıstırmek..ne olursa olsun kürt türk alewı sünni hepımız bu toprakların ınsanıyız kardeşce yasamalıyız…

  5. engin bey size kesinlikle katılıyorum.yazacak başka bir şey daha bulamıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz