Nikos Kypourgos ve “Sevgilim İstanbul” Adlı Albümü

nikos-kypourgos1952’de Atina’da doğdu. Atina Üniversitesi’nde Hukuk ve Siyasetbilim okurken, bir yandan da Iannis Papaioannou’dan Müzik Teorisi ve Çağdaş Müzik Teknikleri dersleri aldı.Paris Konservatuarı’nda, Onasis Vakfı’nın desteğiyle, Max Deutsch ve Iannis Xenakis gibi ünlü bestecilerin sınıflarına devam etti.

Vokal Müzik, Orkestra Müziği, Oda Müziği, Bale Müziği dallarında eserler verdi.Müzikaller ve şarkılar besteledi. 16 ses için bir koral “oyun” olan Knots adlı eseri 19792da UNESCO’nun organize ettiği Uluslararası Besteciler Platformu’nda birincilik ödülü aldı. Son 15 yıldır, tiyatro yapımları ve sinema filmleri için de müzik besteliyor.Tiyatro ve film müziği dallarında birçok uluslararası ödüle sahip. Son aldığı ödül2006 Avignon Film Festivali’nde, Elizabeth Puccini’nin”Four Corners of Suburbia” filmiyle En İyiy Film Müziği ödülü.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Son Çalışmaları arasında 2004 Olimpiyat açılış seremonisi için bestelediği orkestral müzik de yer almaktadır.
Kypourgos’un birçok müziği CD olarak yayımlanmıştır.Birçok çalışmasının ilk performansları Fransa, İtalya, İngiltere, ispanya, ABD ve Belarus’ta yapılmıştır.
Müziklerinin Bestelediği Filmlerden Bazıları:

Ağustosta Çifte Mehtap/ Kostas Ferris
İnce Memed/ Peter Ustinov
Çıldırtan Gürültü/ A. R. Grillet

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Gözle Görülür, Anlaşılır Otorite – Richard Sennett

Otorite sahibi olmanın bir hedefi vardır: İktidarı, güç imgelerine dönüştürmek. Bunu gerçekleştirirken insanlar genellikle açık ve basit imgeler arar. Ne...

Kapat