Polis kapınıza gelirse “imam nikahımız var” deyin | İçim ürperiyor ya evdelerse – Aklı Denge

0
5

mobeseBirlikte kaldığımız şu koca otelin “recepsiyon”u yaptığı açıklamalarla yine şoklama uygulamak suretiyle hepimizi damdan düşürme noktasında başarılı oldu, oluyor ve olacak. Pastorize vatandaş olmaya yüz tuttuk iyice. Mesela benim karşı dairede bir adam köpeğiyle yalnız yaşıyor, sizce ihbar etmeli miyim? Alttakiler iki erkek, yandakiler iki kadın. Tedirginim. Geceleri kendimi yer yer havlama sesleriyle, yer yer duvara atılıp kırılan tabak sesleriyle uykudan uyanmış gözleri mahmur halde buluyorum. Ürperiyorum. Duvara tabak atmak için birbirini sevmek gerekir! Ama aynı evde iki kız, bir diğer evde iki erkek, nassı ya? 1 değil, 5 değil, 155! diye haykırıyorum aniden.

Çok değerli gündem bağımlıları, olay müptelaları ve haber böcükleri. Memleket, bu haftayı da yayık ayranı gibi çalkalanıp köpürerek tamamladı gene. İnsanın bazen profgillerden Karatay’ların yaptığı gibi yemeyip yemeyip biriktirdiği bütün parayı bi torbaya koyup tanımadığı elemanlara verdikten sonra leopar olup Anadolu dağlarında gezesi geliyor. Bazen aşırı dozda gündemden beynime lobal anestezi uygulatarak acılarımı dindirmek, imdat kolumu çekip kendimi durdurmak istiyorum!
Traşı komikler, memleket gündemini yolda yere düşürülmüş gazoz gibi gerginleştirdiler yine.

Birlikte kaldığımız şu koca otelin “recepsiyon”u yaptığı açıklamalarla yine şoklama uygulamak suretiyle hepimizi damdan düşürme noktasında başarılı oldu, oluyor ve olacak. Pastorize vatandaş olmaya yüz tuttuk iyice. Mesela benim karşı dairede bir adam köpeğiyle yalnız yaşıyor, sizce ihbar etmeli miyim? Alttakiler iki erkek, yandakiler iki kadın. Tedirginim. Geceleri kendimi yer yer havlama sesleriyle, yer yer duvara atılıp kırılan tabak sesleriyle uykudan uyanmış gözleri mahmur halde buluyorum. Ürperiyorum. Duvara tabak atmak için birbirini sevmek gerekir! Ama aynı evde iki kız, bir diğer evde iki erkek, nassı ya? 1 değil, 5 değil, 155! diye haykırıyorum aniden. “İmam nikâhı varsa no sorun no kıray” diyorlar.

Köpekle adam, kızla kız, erkekle erkek! Bi an bu imam galiba Dolmabahçe’deki Bezm-i Alem Camii Şerifleri’nin imamı olsa gerek diye düşünüyorum. 100’den geriye yedişer yedişer koyun zıplatarak uykuya dalmak ve aynı zamanda alkol muayenelerine hazırlanmak istiyorum ama beyin kündeye gelmiş bi kere, nafile…

aklidengeBenim de bıyığım olsun istiyorum, elimde değil öykünüyor heves ediyorum. Ona biçim vermek, içtiğim ayranla bıyığımda kalıp kalmadığını gözleyerek ideolojik biçimini check etmek istiyorum.
İki günde bir yeni aldığım şarjlı cihazımla bıyıklarımı üç numaraya vurmak ve ekranda dondurduğum görüntüdeki orjinaliyle karşılaştırmak en büyük hevesim bu aralar. Kendimi uzun uzadıya anlatmaktansa dudağımı bile oynatmadan anlaşılmak benim de hakkım. Yeni de bir felsefem var artık: demokrat, gavat, avrat.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz