Manuş Baba ve “Dönersen Islık Çal” albümü: “Beni neden sevmedin?”

Manuş Baba olarak sahne alan Mustafa Özkan, babasının Diyarbakır’dan 1996 baharında mevsimlik işçi olarak Antalya’ya çalışmaya geldiği dönem ailesiyle birlikte buraya yerleşti.  İlk ve ortaokul eğitimini Antalya’daki Barbaros İlköğretim okulu’nda, lise eğitimini 2005’te Gazi Lisesi’nde tamamladı.
Lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla müziğe ilk adımını attı. Bir süre gitar, şan ve müzik eğitimi için aldığı derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. Bu eğitimi sırasında Güneşe Yolculuk grubu’nun vokalisti olarak Antalya’nın çeşitli mekanlarında sahne aldı. 2015 yılı itibariyle Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Klasik Gitar Ana Sanat Dalı bölümünde eğitimini devam ettirirken, müziğine ilgiyle yaklaşan Murat Kınay ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Sahne adı olan Manuş’u, çocukluğunda anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle, Baba’yı da ise bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan ilk kelime olarak seçmiştir.


Manuş Baba – Dönersen Islık Çal

Pop, rock ve deneysel olarak nitelendirdiği kendi beste ve cover kayıtlarını kişisel web sayfalarında, sosyal ağlarda ve konserlerinde paylaşmasıyla adını duyurmuştur. 2016’da çıkardığı üç tekli’nin ardından ilk stüdyo albümü Dönersen Islık Çal’ı Temmuz 2017’de çıkardı.


Manuş Baba – Eteği Belinde

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz