Kardeş Türküler ve Yeni Albümü “Yol”: Yedi Dilden Şarkılar

Kardeş Türküler, 2011 yılında çıkardıkları “Çocuk (H)aklı” adlı çalışmadan  altı sene sonra “Yol” adlı  albümüyle sevenlerine yeniden “Merhaba” diyor. Kalan Müzik etiketiyle dinleyicilerle  ulaşan  albümde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.
Kardeşlik, barış ve bir arada yaşama arzusunu türküler ile her zaman dile getiren Kardeş Türküler, çokkültürlü bir coğrafyanın zenginliğini yansıtan yeni çalışması Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkan coğrafyasından geleneksel şarkıları kendine özgü bir üslupla yeniden yorumluyor.
İçinde yer aldığı Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) da desteğiyle hazırlanan bu albümle Kardeş Türküler; yola çıkışların, yola gidenin ardından seslenişlerin, yol ağzında bekleyişlerin şarkılarıyla, birlikte yürümeye dair inancı tazeleyerek, bu toprakların çokkültürlülüğüne bir kez daha selam gönderiyor.

Kardeş Türküler  Yol Albümü  Parça Listesi:
1. Beyaz Atlı 2. Halâlê / Dağ Lâlesi 3. Kayseri Ğogum / Kayseri Yolunda 4. Hanane  5. Kalk Gidelim (Oğlan Adın İsmail) 6. Ala Del’una / Evlerinde Lambaları Yanıyor 7. Eşrefoğlu Al Haberi  8. Bir İncecik Duman Tüter 9. Aitents’ Eparapetanen / Kartal Uçuyordu 10. Mito Bekrijo / Bekrî Mito 11. Sebahul Xeyr / Hayırlı Sabahlar 12. Gulê  13. Karanfil Deste Gider

Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz