Hasan Ali, “Rüzgar” albümü; Çiko sevep çıko ciraneyra mara cay barkena sona tu na vare mara


Hasan Ali, “Rüzgar” adlı albümü özgün-etnik formlarında harmanlanmış melez bir müzik tarzına sahip. Bir bütün olarak “Rüzgar” yaşadığımız coğrafyaya enine ve boyuna bir yolculuk gibi. Çok dilli, kimi zaman etnik bir ezgi kimi zaman klasik bir türkü yolumuza çıkan kulağımıza gelen bu çalışmada; Hasan Ali, Ali Ekber Kayış, Rüstem Mahmutzade, Cem Yıldız, Ömer Avcı, Hilmi Yarayıcı ve Ayhan Orhuntaş’ın imzasını taşıyor.


musicwebtown.com

Hasan Ali, albümünde “Müziğimiz rengimizdir.” diyerek Ozan Emekçi’ye ait olan Zam ve kendi bestesi olan Söze Dair ile toplumsal ve politik sorunlarda taraf olmakla birlikte, Zeryam, Çiko Sebep ve Nare adlı kürtçe ve zazaca eserler ile kendi kültürel dokusuna sahip çıkmakta bunun yanı sıra Çerkez ezgisi olan Rüzgar Gülüşlü Yarim ve Eskişehir yöresine ait olan Öte yakaya Geçelim adlı eserleriyle de müziğin evrensel ve birleştirici yönlerine öne çıkarmaktadır. Kendi bestelerinde ise içinde büyüttüğü duygu anaforundan damlayan, aşka ve hayata dair izdüşümleri penceremizden içeri sızdırmaktadır.

Hasanali “Rüzgar” Albüm İçeriği: Dertliyim Söz & Müzik: H.Ali Sezer, Düş Gezgini Söz & Müzik: H.Ali Sezer, Zeryam Söz & Müzik: H.Ali Sezer,Rüzgar Söz: Ercan Alır Müzik: H.Ali Sezer, Zam Söz & Müzik: Ekmekçi,Gitme Söz & Müzik: H.Ali Sezer,Söze Dair Söz: Hasan Ceylan Müzik: H.Ali Sezer,Öte Yakaya Geçelim Söz & Müzik: Anonim, Çiko – Sevep Çiko Söz: Ozan Serdar, Ozan Şahin Müzik: Ozan Şahin, Suçlu Gidişler Söz & Müzik: H.Ali Sezer, Nare Söz & Müzik: Anonim, Araki Bulasın Söz & Müzik: Abdulvahap Alkan

9 Yorumlar

 1. Dema we xwes Hasan Ali u cafrande.org
  30 yilla yakindir hic bir Turkce turku bana huzun vermiyordu.
  “Araki bulasin “ ile beni aglatin. Diyarbekiri birakip bu garibistan
  elerinde……kalmaktan olsa gerek .Tesekur ederim aglatigin icin.
  Iste böyleyiz aglatiniza da tesekur ediyoruz biz Diyarbekirliler.
  Biminin di xer u xwesiyede / Zeyniki

 2. bıra hesen ali serba no muziko tı keni ez tesekur kena. tırki,kurdi,zazaki u çerkezi muziko tı keni zaf wesh mı şimı.
  Homa cehde-raye shıma her daim rasht keru. bımon weshiyedı u sılometi dı.

 3. ombazeno zaf rindo no kare sema, xerbo b*ka kande zuwandema, rind biyo sema no dunyad este,ezo xo semaya sinena,slam semare slam mileta mare

 4. öğretmenim şarkınız çok güzel olmuş başarınızın devamını dilerim.
  sizi seven öğrenciniz sedanur zengin

 5. slm albümün cıkıs parcasını cok beğendik ve en kısa zamanda alcaz.başarılar dileriz.izmirden.öz vartolular

 6. Hasan abi albümün hayırlı olsun .gerçkten çok güzel bir albüm olmuş sesinle bütünleşmiş ve ayrı bi güzellik katmış ..başarılarının devamını dilerim…o güzel sesini hep dinlemek dileğiyle başarılarının devamını dilerim..

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz