Fırtına (Bahoz) 14 Kasımda sinemalarda


Fotoğraf filminin ardından Dûr (Uzak) adlı belgeseliyle tanıdığımız Kazım Öz, yeni filmi Bahoz/ Fırtına’yla seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Fırtına, üniversite gençliğinin 1990’lardaki siyasallaşmasını Cemal, Rojda ve Orhan adındaki öğrenci kahramanları aracılığıyla beyazperdeye aktarıyor. Cemal, üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul’a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, sistem karşıtı devrimci bir grup ile tanışmasıyla sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yaşadığı çatışma, kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur.Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar. Henüz on sekiz – on dokuz yaşlarında olan bu gençler, koca bir dünyayı değiştirmenin hayalleri ile yaşamaya başlarlar. ‘Devrim’ fikri içlerindeki genç ve dinamik enerji ile birleşerek eyleme dönüşür. Bu proje; Cemal, Rojda ve Orhan’ın geçirdikleri hızlı değişim sürecini ve öğrenci grubunun başından geçen olayları anlatır.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x77ytx_firtina-bahoz-film-fragman_shortfilms[/dailymotion]
Filmde Cahit Gök, Havin Funda Saç, Selim Akgül, Asiye Dinçsoy, Ali Geçimli, Kadim Yaşar, Bertan Dirikolu, Engin Emre Değer, Volga Sorgu, Feyzullah Gürdaş, Ececan Gümeci, Çağlayan Bozacı, Zelal Maraşlı, Ali Sürmeli, Sinan Bengier, Lîstikvanên Mêvan Turgay Tanülkü, Ümit Çırak, Muhlis Asan rol alıyor…

4 Yorumlar

  1. kültür ve sanatta bir topallık yaratıldı kürtlerde ama start veren bazı çalışmalar bunları alaşağı edeceğe,bu topallığa sone vereceğe benziyor.

  2. frangmanın sonunda barana bari gule gule parcasını kım soyluyorr.. bırınız yardımcı olun tşk..

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz