Farkında olduğunun farkında! İnsanokur.org iki yaşında

1
32

logoo
Kültür ve edebiyat alanında iyiyi ve kötüyü ayırma gerekliliğinin kararlı savunucusu www.insanokur.org kitap sitesi, edebiyat alanında yayın hayatına başladığı 15 Kasım 2007 tarihinden bu yana dünyada ve ülkemizde insanın kendine, topluma ve doğaya yabancılaşmasına karşı inatla ve ısrarla mücadele ederek bilimi, aydınlanmayı ve ilerici değerleri savunan bir yayın organı niteliğine kavuşmayı amaç edindi.
Ve kitap sitemiz insanokur.org, 2 yıldır sürdürdüğü insanileşme ve farkındalığı artırma mücadelesinde kitap raflarında geriye itilen, az basılan, bir daha baskısı yapılmayan, unuttuğumuz, insana değer katan kitapları tanıtmaya çalışarak ortalama günlük tekil ziyaretçisi 1250 kişiye ulaşmış oldu.
Yürüttüğümüz bu kültürel üretimde Canan Koçak, Emrah Motuğan, Erinç Büyükaşık, Fazilet Karahallı Avcu, Gülsüm Aksoy, Hasan Akarsu, Hikmet Temel Akarsu, Kibar Aktin, Prof. Dr. M. Şehmus Güzel, Mert Sarı Nejdet Evren, Remziye Serap Ekim ve Suat K. Aksoy insanokur yazarları yazılarıyla, katkı sundular ve sunmaya devam edecekler.
İki yıl boyunca genel olarak edebiyat dünyasında sermayenin, ırkçılığın ve gericiliğin edebiyat anlayışına karşı emeğin eşitliği ve özgürlüğünden, dayanışmadan, halkların kardeşliğinden, bağımsızlıktan ve toplumcu edebiyattan yana içerikle kitap alanında varolmaya çalıştık. Yayınladığımız yazılar, tanıttığımız kitaplar insanı anlamaya, farkındalığını geliştirmeye, acılarını, sevinçlerini, isteklerini ve yaşamlarını dile getiren eserler oldu. Ama bunları yaparken insanı insana düşman, öfkeli, intikamcı kılmadan birbirlerini anlamaya ve insanı insana düşman kılan nedenleri farkettirmeye çalıştık. İnsanın insanca insanlarla birlikte paylaşarak, dostluk, güven ve sevgi temelli bir yaşamı kurmaları düşüncesini yaratmaya hedefledik.

Ve her zaman İnsanokur.org olarak edebiyat alanında kararlılıkla “farkında olduğunun farkında olmak için” okumaya devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

Sevgi ve selamlarımızla…

Barış Kişin / Ümit Yıldırım
İnsanokur.org Yayımcıları

Güneşin Sofrasında Söylenen Türkü
Dalgaları karşılayan gemiler gibi,
gövdelerimizle karanlıkları yara yara
çıktık, rüzgarları en serin
uçurumları en derin
havaları en ışıklı sıra dağlara.
Arkamızda bir düşman gözü gibi karanlığın yolu.
Önümüzde bakır taslar güneş dolu.
Dostların arasındayız!
Güneşin sofrasındayız!

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz