Arax Müzik Grubu ve “La Brise”  Adlı Albümünden Ermenice Şarkılar

Geleneksel Ermeni enstrümanları ile müzik yapan bir grup  olan Arax, başta melodiler ve daha sonra her bir şarkı onların ellerinde ve nefeslerinde başka bir şeye  dönüyor.

Aşağıdan grubun tanıtım kaydını seyredebilir “La Brise”  adlı albümü dinleyebilirsiniz.


 Oynatma listesi seçeneğinden dinlemek istediğiniz şarkıyı seçebilirsiniz.


Arax ve La Brise  albüm tanıtım kaydı (video).

15 Responses to Arax Müzik Grubu ve “La Brise”  Adlı Albümünden Ermenice Şarkılar

 1. Şebnem O.Ersan dedi ki:

  Bu benim şu sıradalar en sevdiğim şarkı Erzerumi Shoror, yani Erzurum sallanması, öyle ki üstüne daha güzelini bulup koyamıyorum, dinleyecek daha güzel birşey bulamıyorum, müptelası oldum.O kadar Anadolulu o kadar bizden ki..Sanki RNAlarımda vardı da ben bir yerlerden hatırlıyorum.Bir Dejavu yaşıyorum. Oysa Türküm. Tüylerimi diken diken ediyor, içimdeki en temiz ve sevgi dolu duyguları çıkarıyor, kendimi çocuk kadar mutlu ve güvende hissediyorum.Ne olur bu topraklara artık huzur ve barış gelse. Ne olur ha? Kısacık ömrümüzü bu kavgalarla mı geçireceğiz. Neyin kavgasını yapıyoruz, herkese yetecek kadar ekmeğimiz aşımız var. Azıcık aşımız kaygısız başımız olsun yeter ki. Neden bu kavga ve kin. Türk halkının suçu ne günahı ne? Ermeniler bizi kötülemeyi bıraksın artık. Kürtler de bu mağduriyet psikoljisinden kurtulsun. Lütfen artık güzel günlere yelken açalım.

 2. salih dedi ki:

  ben sana bu konuda katılmıyorum sedat heval insanları birbirinden ayıran çok ama çok zenginlikler ve kültürler vardır bunlardan biride ermeni kardeşlerimdir hani t.c onlara vahşet uygulamasaydı soy kırım yapmasaydı kendi coğrafıyasında yaşasalardı kalanlarıda sürgün etmeseydi dağlara kaçanları peşlerinde gidipte yalalayıpta kurşuna dizmeseydi tek din tek dil tek bayrak tek insan tek kültür tek renk ve benim istediğim insan olacaksın şovensitini dayatmasaydı sen sen değilde ben olacaksın demeseydi şimdide kürtlere aynı soykırım sistemini dayatıyor ama boşuna bütün halk uyanmış ve din dil ırk mezhep gözetmeksizin herkes kardeş ve halk bunun bilincinde ama sisten bozuk teklemeye devam ediyor bu böyle gitmez özgüürlük halkındır elbet bir gün herkes özgür olacaktır halk bir okyanustur hiç bir güç onu durduramaz yaşasın halkların kardeşliği

 3. vardan dedi ki:

  teşekkürler arax, teşekkürler vardan…

 4. nesin dedi ki:

  zamanlarüstü birşey bu,sanki biraz buğday,biraz kır çiçeği,biraz gece,biraz karanlık.sanki sanki Erivan’da cennet.Ah Hrant,ah anadolunun kadim evladı,acınla tutun bana,elbet yeşerecek umut.

 5. filinta dedi ki:

  mükemmel bir duygu sarmalında oluyor insan,kültürel yaşanmışlıkları ve acıları bir olan halkların müziklerininde insanlarda bıraktığı ve yaşattığı duygular bir dir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Linkleri |  kore dizileri  |  pdf kitap indir