Ruşen Alkar “Sebr / Sabır” Adlı İlk Albümüyle Cafrande.org’ta

rusen-alkar1978 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Ruşen Alkar, genç yaşta piyanoyla ve gitarla tanıştı. Güzel Sanatlar Lisesi’ni okuyan Alkar, daha sonra İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde müzik eğitimini aldı. Aynı üniversitede Etnomüzikoloji dalında doktora çalışmasını sürdürdü. Profesyonel müzik hayatına 2005 yılında başlayan Ruşen Alkar, birçok çalışması olmasına rağmen ilk albümü olan “Sebr/Sabır” albümünü 2015 yılında çıkardı. 

Albüm 4 Türkçe, 4 Kürtçe bestenin yanında  2 Kürtçe halk şarkısı düzenlemesi içeriyor.
Albümde yer alan sanatçılar: Prodüktör Serdar Ateşer,  Efe Benzeşik (e-gitar), Mehmet Esat Gül (klarnet, saksafon), Onur Duygulu (perdesiz gitar), Sami Hosseini (def, perküsyon), Hasan Devrim Kınlı, Ayşe Tütüncü (piyano), İzzet Kızıl, Ömer Avcı (perküsyon), Cem Aksel (Davul), Vedat Yıldırım (vokal), Osman Aktaş (Kaval), Ertan Tekin (Duduk, Zurna), Engin Aslan (bağlama, yaylı tanbur) Can Ömer Uygan (Trompet) ve Ruben Tinnenbaum (keman) konuk müzisyen olarak eşlik ediyor.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

Anneye Yazılmış Bir Ninni…


Qîzê Bê Dê / Anasız Kız – Ruşen Alkar
Sebr / Sabır – Ruşen Alkar

  1. Cana Min
  2. Rabe
  3. Kayıp
  4. Yürüdüm Ya Ben
  5. Qıze Be De
  6. Re Venabe
  7. Dip Nere
  8. Güme Gitti Hayat
  9. Hilbuna Sıh u Giyan
  10. Were Keçe

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Sen Yürürsün Rüzgar Yürür – Adnan Yücel

Sen yürürsün rüzgar yürür Bir sevinç boylanır dünyada Çocuklar korkusuz büyür Kan boğulur susar Dokunup geçtiğin her kuraklık Yemyeşil bir...

Kapat