Mistik Müzikte Bulgar Kadın Sesleri: Irfan, Seraphim albümü

0
72

2001 yılında bir Bulgar World Muzik  grubu olarak kurulan Irfan,  adını  ruhani, mistik bilgi, bilme, anlama, kavrama gücü anlamından alıyor. Zamanın ötesinde şiirsel bir vokal ile genelikle  mistik müzik öğleri taşıyan   eserlere imza atıyor.

Bulgaristan halk müziği geleneğinden beslenen grubun  ortaya koyduğu çalışmalarda  Balkan, Kafkas,  Orta Doğu ve Kuzey Afrika müziğinden açık izler taşıyor,   Bizans ve Ortaçağ Avrupa müzik mirasına ise manevi bir bağlılık görülüyor.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.Grup vokalleri: Denitza Seraphimova ve  Petya Urumova
Irfan – Seraphim Albümdeki Parçalar: 01. Simurgh 02. Invocatio 03. Hagia Sophia 04. Vernal Garden 05. Fei 06. Los Ojos de la Mora 07. Star of the Winds 08. Onvocatio II 09. Return To Outremer

İrfan çeşitli geleneksel ve ortaçağ  müzik estrümanları, ud, saz, geniş kullanım için bilinen, viyola da gamba, tamburaya, kaval, duduk, ney, darbouka, daf, bodhran, zarb, riq, santoor vurmalı çalgılar gibi geniş bir  alet yelpazesi  kullanıyor.
2004 grubun adını taşıyan ilk albümü “Irfan” 2007 yılında “Seraphim” adlı  bu albümü, 2009 yılında ise film müzikleri üzerinde çalışma yaptı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz