Mircan Kaya, Bizim Ninniler albümünü online dinle


Mircan Kaya, 1963 yılında, Batum göçmeni bir ailenin kızı olarak doğdu. İlk çocukluk yıllarını Artvin’de geçirdi. Nişantaşı Kız Lisesini bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okudu. Üniversitenin son yılında burslu öğrenci olarak Ürdün’e gitti. Daha sonra, Boğaziçi Üniversite’sinde Deprem Mühendisliği üzerine ihtisas yaptı.[Bizim Ninniler albümünü aşağıdan online dinleyebilirsiniz]

Gitar çalmaya 12 yaşında başladı. Üniversite yıllarında arkadaşları ile kurdukları senfonik rock grubunda kendi bestelerini amatör düzeyde kalarak seslendirdiler. Aynı yıllarda üniversitenin klasik Türk müziği korosunda şarkı söyledi. Lise ve üniversite yıllarında folklor oynadı.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

28 ADET ANADOLU NİNNİSİNİ DİNLEMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ

Bizim Ninniler ve Mircan Kaya

Mezun olmadan mühendislik yapmaya başladı. Uluslar arası projelerde görev aldı. Müziği ve mühendisliği birlikte sürdürmeye çalıştı. Parlak bir akademik ve mesleki yaşantısı oldu. Fransa, Almanya, İngiltere, Mısır, Ürdün, Suriye, Cezayir, Azerbaycan, İtalya, Kanada gibi ülkeleri kapsayan çok renkli, çok uluslu bir yelpaze üzerinde sürdürdü yaşamını.

İki çocuk annesi olup halen Bir İtalyan firmasının Türkiye temsilcisi olarak deprem teknolojileri üzerine çalışıyor ve şarkı söylüyor.

En çok yolları ve yolculukları ve yollarda şarkı söylemeyi seviyor. Sokak müzisyenlerinin arasında kaybolmak ve bir kaldırımda enstrümanıyla şarkı söylemek onun için müzikte ulaşılabilecek en ileri nokta.

“Ben bir şey yapmadım, anadolunun sesini kendi çocuklarımıza doğru dürüst ulaştırmaya çalıştım.. hem annelerimize hem bebeklerimize yarasın ” Emin İgüs – Müzisyen / Proje yönetmeni

ALBÜM HAKKINDA
Albümün Adı: BİZİM NİNNİLERİMİZ Albümün Türü: NİNNİ Albümün Süresi: 40 DAKİKA  Albümün Yapımcısı: ÇAN MÜZİK Müzik Direktörü: EMİN İGÜS Ninnileri Seslendiren: MİRCAN KAYA Müzik stüdyosu: STÜDYO S-TONE
Uyusun da Büyüsün (4.31), Fış Fış Kayıkçı (0.47), Ninnileri Merdanesi (4.50), Bol Soğanlı Börülce (1.37), Eşekli Ninni (2.00), Yağmur Yağar Sere Serpe (3.43), Dandini Dandini Dastana (2.03)
Atem Tutem Men Seni (3.14), Çamlıbel’den Çıktım Yayan (7.18), Uyu Yavrum Yine Sabah Oluyor (0.48), Alma Atdım (5.53), Danalı Bebek (3.20)

Ninniler sütümüzdür, annelerimizden kana kana içtiğimiz.
Ninniler rüyalarımızdır, çocukluğumuzun..
Ninniler Anadolu’nun tertemiz ırmaklarından çıkan nağmelerdir.
Ninniler bebeklerin oyunu, gıdası, eğlencesi ve hayattaki ilk dersleridir..
Ninniler anonim denilen o kavramın içeriğini en iyi dolduracak özgün yaratılardır.

54 Responses to Mircan Kaya, Bizim Ninniler albümünü online dinle

  1. duygu akkayaoğlu dedi ki:

    oğluşum uyudu oh be ağzına sağlık nefesine kuvet.

  2. pınar dedi ki:

    kürtce nini olursa sevinirim

  3. ROJDA dedi ki:

    Çok güzellllll

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Linkleri |  kore dizileri  |  pdf kitap indir