Michael Moore’un “Slacker Uprising” adlı yeni belgesel filmini indirmek ücretsiz

53

Oskar ödüllü Amerikalı belgesel film yapımcısı Michael Moore’un 2004 başkanlık seçimlerini anlattığı son filmi Slacker Uprising bugün gösterime giriyor. Film internetten ücretsiz olarak izlemek isteyen herkesin erişimine sunuluyor. Bowling for Columbine ve Sicko gibi belgeselleriyle dünya çapında ünlenen Moore, son filmini hayranlarına bir jest olsun diye ücretsiz olarak internete koyduğunu söylüyor. Michael Moore’un internet sitesinde, normal uzunlukta bir filmin, ilk defa galasını sinema ya da televizyondan önce internette yaptığına dikkat çekiliyor.

Yönetmenin, 2004 başkanlık seçimleri öncesi 62 eyaleti gezip gençleri oy vermeye teşvik etme çabalarını aktaran “Slacker Uprising” isimli belgeselinin galası, sadece internetten yapılacak.

23 EYLÜL’DE İNTERNETTE 7 EKİM’DE DVD’DE

Belgesel, 23 Eylül’den beri üç hafta boyunca BlipTV üzerinden indirilebilecek.
Film 7 Ekim’den itibaren Amazon.com ve Netflix üzerinden DVD formatında satın alınıp kiralanabilecek.
Ancak, yapımına 2 milyon dolar harcanmış olmasına rağmen sinemada gösterime girmeyecek.
Filmin hayranlarına bir hediye olduğunu söyleyen Moore, “Umarım bu belgesel, gençleri popolarını kaldırıp 2008 seçimlerinde oy kullanmaya iter” dedi.

Slacker Uprising’de Moore, 2004 başkanlık seçimleri sırasında ABD’bir uçtan bir uca dolaşır ve özellikle de oylamanın başabaş olduğu eyaletleri ziyaret ederken görülüyor.
Demokrat Parti’nin başkan adayının John Kerry olduğu 2004 seçimlerini ikinci kez adaylığını koyan ve halen görevde olan Cumhuriyetçi başkan George W. Bush kazanmıştı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz