Grup Kara Güneş ve “Mevsimler Geçti” (2013) Adlı Albümü

kara-gunesKara Güneş, 1997’de Ankara’da kuruldu. O yıllarda Anadolu motiflerini de kullanan bir rock grubu olan Kara Güneş, ilk konserlerini ve bestelerini yaptığı bu dönem çalışmalarında “insanın kendini araması”, “gündelik hayatın ve sistemin sorgulanması” temeli üzerine oturttu.
Sonraki yıllarda Ankara’dan ayrılan grup üyeleri, İzmir, İstanbul, Antalya gibi birçok şehirde yaşayıp, farklı müzisyenlerle sahne ve kayıt çalışmaları yaptı.

Kara Güneş  “Mevsimler Geçti” Albümü


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.


Kara Güneş Serenler

2004´te ise İstanbul´a yerleşen Kara Güneş, santur, ney, kemençe gibi geleneksel çalgıların eklenmesiyle, yeni bir müzik yolculuğuna başlayan ve aradan geçen dört yıl içinde İstanbul’da birçok performans sergileyerek sokak müziğinin Türkiye’deki öncülerinden birisi haline geldi.

Grup, “Barış için 100 Kısa Film, Red 1111 Vicdani Red Belgeseli, 25+ , Videa” gibi video kolektifleri ile ortak çalışmalarda bulundu. Anadolu deyişleri, santur yorumları, beste çalışmaları ve doğaçlamalarını geniş bir coğrafyadan topladıkları santur, kemençe, ney, on iki telli gitar ve perküsyon (tef, bendir, darbuka, cajon) gibi akustik gibi çeşitli enstrümanlarla dinleyicisinin karşısına çıkıyor.

Grup Üyeleri
Özgür Yalçın(vokal-gitar-santur)
Ceyhun Kaya(Saksafon-klarnet-buzuki)
Hakan Gürbüz(Bas gitar)
Cenk Yıldız(Tef-Bongo)
Kemal Emirel(Davul),

“Grup Kara Güneş ve “Mevsimler Geçti” (2013) Adlı Albümü” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Michel Foucault: Günümüzün sorunu ne olduğunuzu keşfetmek değil, olduğumuz şeyi reddetmektir

Modern devletin ve toplumun bireyi bilmezlikten geldiği sıkça söylenir. Biraz daha yakından bakıldığında ise, tersine, devletin bireylere yönelik dikkati insanı...

Kapat