Grup Abdal ve “Ervah-ı Ezelde” albümü

grup-abdalHalk müziğine getirdikleri yeni yorum ve anlayışla önemli bir dinleyici kitlesine ulaşan Grup Abdal, yönünü geleneksel halk müziğine çevirmiş kendine has bir tını oluşturmak üzere müzikal yolculuğa başlamış bir topluluk.

“Abdal”ı farklı kılan yanları yorum ve enstrümanları kullanış biçiminde ortaya çıkmaktadır. Türküleri icra etme temelini ise komalı perdenin gitara ve çarangoya eklenmesi oluşturmaktadır. Buna ek olarak santur, akordeon, kontrbas klasik kemençe, keman, klarnet, bağlama ve perküsyon çalışmalarına renk katan diğer enstrümanlardır.


Sonraki şarkıya geçmek için >| şarkı seçmek için [>] işaretine basınız.

“Abdal”ın müzik serüveni ilk olarak sosyal medya aracılığıyla başlamıştır. Dinleyicileriyle internette buluşan grup, kültürel değerleri sahiplenirken, dinleyicilerinin beğeni ve görüşlerini de dikkate alarak, ilk albümlerini 2012 ocak ayında çıkardı.
Grup Abdal’ın yapmaya çalıştığı, türküleri Batı’nın müzik yapısı içinde eritmek değil, Batı’ya ait müzikal değerlerden faydalanarak kendi türkülerimizin biçim ve kültürü dahilinde müziğimize farklı bir zemin oluşturmaktır.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz