Çürüyen çürütüyor “Dünya ahiret bacım ol”

Türkiye televizyonlarında her türden aptalığı ve absürtlüğü gördük tam artık hiçbir şey bizi şaşırtmaz  diyorduk ki, “izdivaç” adlı garip bir  program başladı. Hemde altan alta  gerici parti  yandaşlığı yapan Star ve Flaş TV de. Birinde Dest- i İzdivaç ötekinde  İzdivaç adlarıyla her zaman ki gibi aynı formatta iki program başladı.
Bu yarışmada birbirini daha önce hiç görmemiş insanlar evlensin diye sunucu eşliğinde asgari ahlaktan uzak yüzde bilmem kaçı müslüman bir ülkede bir tür pazarlığa tutuşuluyor. Sanki manavdan elma alınacak! Artık iş güç bırakılıyor, ekran başında komşu teyzeye karı, koca, yarışmacıya ‘karı’ aramaya başlıyor!


“Evin var mı? Evsiz adama varmam” diyen mi arasın, “zengin karı olsun” diyen mi? yoksa  “Kıııııı, senin herif eve gelmiyor muydu?” diye soran sunucu mu! akıllara ziyan yani.  Neyse asıl konuya dönersek bir programda  herhalde sabırsızlıktan olacak yaşını başını almış  yarışmacı bir amca “sunucu”yu öpmeye kalkışmasının ardından orasına burasına dokunmaya başlıyor  hemde “Dünya ahiret bacım ol” sözünden sonra,  artık eline ne gelirse…

Aslında   kazanın hep medya patronlarının olduğu kokuşmuşluk ve çürümüşlük yarışı bu. Herşeye kazanç mantığıyla bakan bu tüccarlardan önce aklınızı ve onurunuzu sonra çocuklarınızı koruyun.

Haberle ilgili videoyu izle

“Çürüyen çürütüyor “Dünya ahiret bacım ol”” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Önceki yazıyı okuyun:
Kâr hırsı gıda fiyatlarını artırıyor, açlık dünyaya hızla yayılıyor

  Gıda fiyatlarında 2007 yılı boyunca yaşanan ve 2008 yılının ilk üç ayında da devam ettiği gözlemlenen hızlı artış, dünya...

Kapat